Truban cíti šancu: Od Kotlebu nás delí necelé percento. Mobilizujme

Michal Truban (Zdroj: SITA)

Predseda strany Progresívne Slovensko Michal Truban v súvislosti s najnovším prieskumom agentúty AKO varuje pred popularitou ĽSNS a vyzýva ľudí, aby v záujme porážky kotlebovcov podporili koalíciu PS/Spolu. Strana Mariána Kotlebu je aj podľa tohto prieskumu na druhom mieste za Smerom a progresívci za kotlebovcami zaostávajú len o necelé percento.

Exkluzívny prieskum, ktorý si nechala urobiť televízia TA3 ukazuje, že ak by boli voľby od 15. do 17. januára, tak by ich vyhrala strana Smer-SD s volebnou podporou na úrovni 17,1 %. Nasleduje ĽSNS s 11 % a tesne za kotlebovcami je volebná koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu, ktorú by podporilo 10,2 % voličov. O prieskume sme podrobne informovali TU.

Progresívci, ktorí v koalícii dvoch strán potrebujú na vstup do parlamentu 7 % namiesto piatich, zaostávajú za ĽSNS len o necelé percento, čo môže byť len štatistická odchýlka a predseda PS Michal Truban ešte viac ako v minulosti brojí proti kotlebovcom. Chce „mobilizovať“ ľudí, aby išli voliť a pomohli získať progresívcom viac hlasov ako má ĽSNS.

„Pomôžte nám, prosím, mobilizovať. Ďalší prieskum, kde sú (kotlebovci) druhí. Aby rástli, stačí, ak ľudia stratia nádej. Od Kotlebu nás delí v tomto prieskume necelé percento. Poďme ukázať, že je nás viac. Predbehnime ho – s vašou pomocou, tu a teraz, to dáme,“ píše Truban na Facebooku.

Líder progresívcov vyzýva ľudí, aby v statusoch na sociálnej sieti napísali prečo volia koalíciu PS/SPOLU. „Pomôže to mobilizovať viac a viac ľudí. Poďme ich spoločne predbehnúť a vrátiť ľuďom nádej!“ burcuje Truban ľudí na Facebooku proti kotlebovcom.

V prieskume, na ktorý sa v statuse odvoláva líder volebnej koalície PS/Spolu položili účastníkom aj otázku, koho by si po februárových voľbách vedeli predstaviť ako premiéra. Michal Truban v tomto smere nedopadol vôbec dobre. Len 4,2 % ľudí ho podľa prieskumu vidí v premiérskom kresle. Oveľa väčšie šance má exprezident a predseda strany Za ľudí Andrej Kiska, ktorý s 23 percentnou podporou skončil druhý za predsedom vlády Petrom Pellegrinim. Súčasného premiéra by na čele vlády chcelo vidieť 30,8 % z tisícky opýtaných.

Pomôžte nám, prosím, mobilizovať. Ďalší prieskum, kde sú druhí. Aby rástli, stačí, ak ľudia stratia nádej. Od Kotlebu…

Gepostet von Michal Truban am Montag, 20. Januar 2020

— TOP

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...