V hotelovej izbe našli v bezvedomí osem Indov, v nemocnici zomreli

Zdravotníci odnášajúci telá mŕtvych (Zdroj: SITA)

V hotelovej izbe v nepálskom horskom rezorte našli v bezvedomí osem indických turistov, ktorých v utorok vyhlásili za mŕtvych. Na miesto vyslali helikoptéry, ktoré ich previezli do nemocnice v Káthmandu, kde napokon zomreli.

Všetci zosnulí bývali v jednej izbe, keďže ubytovacie zariadenie bolo plné. Tamojšie úrady uviedli, že pravdepodobne používali plynový ohrievač, pričom mali zatvorené okná aj dvere. Patrili do skupiny 15 turistov, ktorí prišli z indického štátu Kérala.

Rezort Daman vyhľadávajú turisti pre jeho krásny výhľad na hory a sneženie počas zimy. Leží približne 56 kilometrov západne od Káthmandu.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...