Danko chce pred parlamentom postaviť 30-metrový stožiar. Matovič reaguje: Radšej prispejem iným zdravotne postihnutým

Andrej Danko (Zdroj: SITA)

Medzi dominantami hradného kopca má pribudnúť nový vlajkový stožiar. So svojou výškou 30 metrov má tak byť vyšší ako ten v Budapešti, nechal sa počuť predseda Národnej rady Andrej Danko.

Nový stožiar s národnou vlajkou chce pred parlamentom postaviť predseda Slovenskej Národnej Strany Andrej Danko. Stáť by mal cez 30-tisíc eur, pričom sám predseda naňho chce prispieť sumou 9 tisíc.

Dankova požiadavka bola, aby bol stožiar tak vysoký, ako je len technicky možné. Výška bude teda 30 metrov. Na to predseda parlamentu reagoval s úsmevom, že v Budapešti majú len 27 metrový.

„Bude to dôstojné miesto na umiestnenie štátneho symbolu,“ povedal predseda NR SR.

Opozícia stožiar kritizuje

Nie všetci sú však z Dankovho stožiaru nadšení. Opozícia vyjadrila kritiku na predsedov zámer. „Nevkus je, žiaľ, SNS a Andrejovi Dankovi vlastný,“ hovorí sa v stanovisku strany SaS.

Boris Kollár taktiež neplánuje podporiť stožiar. Podľa svojich slov radšej pomôžu niekomu, kto to potrebuje a peniaze tak využije lepšie, napríklad na kúpenie invalidného vozíka.

Podobný názor má aj predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič. Ten by podľa svojich slov „radšej prispel iným zdravotne postihnutým.“

Nový stožiar má stavať spoločnosť blízka Jurajovi Širokému. Stavbu budú vykonávať firmy ELV Produkt a VHP-PS. Národná rada Slovenskej republiky si nový stožiar objednala už v júni tohto roku.

— Juraj Orolín

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...