Za nárastom európskeho antisemitizmu hľadajte najmä moslimov, odkazuje Salvini

Matteo Salvini (Zdroj: SITA)

Nenávisť voči židom je prítomná aj v komunistických či nacistických skupinách, no hlavným spúšťačom novej vlny antisemitizmu v Európe je primárne nárast moslimskej populácie. Aj to povedal pre izraelské noviny líder talianskej strany Liga Matteo Salvini, podľa ktorého liberálne médiá tento fakt otáčajú.

Líder politickej strany Liga, exminister vnútra a v súčasnosti azda najpopulárnejší taliansky politik vôbec Matteo Salvini sa v nedeľu opäť kriticky vyjadroval na adresu islamu. Ten je podľa politikovej mienky hlavnou príčinou nárastu antisemitizmu na starom kontinente.

„Myslím si, že to súvisí s posilnením islamského extrémizmu a fanatizmu v posledných rokoch,“ povedal Salvini pre blízkovýchodné periodikum Israel Hayom.

„Najviac je to previazané s faktom, že niektorí akademici a médiá mobilizujú proti Izraelu a vytvárajú nenávisť voči Izraelu, aby ospravedlnili antisemitizmus,“ pokračoval.

Neskôr pripomenul, že stále existuje aj antisemitizmus zo strany menších skupín ako napríklad nacistov či komunistov.

V interview sa tiež nechal počuť, že liberálne médiá hľadajú príčinu zjavne narastajúceho antisemitizmu predovšetkým v pravicových skupinách, no táto hypotéza vraj nekorešponduje s faktami.

„Som si však istý, že vysoký počet moslimov v Európe je hlavnou príčinou súčasného antisemitizmu,“ povedal národno-konzervatívny líder s tým, že Izrael je talianskym spojencom.

— Tomáš Dugovič

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Tesco sa sťahuje z čínskeho trhu

Tesco sa sťahuje z čínskeho trhu

Britský maloobchodný reťazec Tesco odchádza z Číny. Svoj 20-percentný podiel v spoločnom podniku Gain Land predáva čínskemu partnerovi China Resources Holdings za 275 mil. GBP. Spoločný podnik Tesco vytvoril v roku 2014, ako súčasť postupného utlmovania aktivít v..