Top 5 najväčších favoritov na Australian Open 2020

Novak Djokovič (Zdroj: SITA)

Dnes odštartoval úvodný grandslamový turnaj sezóny. Práve pri tejto veľkej tenisovej akcii sa ukáže, kto by mal byť výraznou postavou pre rok 2020. Ako to už tradične býva, okruh favoritov je širší. My vám predstavíme tých, ktorí by to mali dotiahnuť čo najďalej.

1. Novak Djokovič

32-ročný srbský tenista a minuloročný obhajca si bude opäť brúsiť zuby na zisk trofeje. Je to jeho najúspešnejší grandslam, pričom nikto nedokázal zdvihnúť trofej nad hlavu toľkokrát ako práve Djokovič. Na konte má osem titulov, jeho zápasová úspešnosť u protinožcov je 89 % a zo všetkých hráčov na okruhu je to najviac. Minulý rok sa sťažoval na horúčavy, no ani tie ho neodradili a vo finále podal bezchybný výkon, keď porazil Rafaela Nadala hladko 3:0 na sety. Po finálovom zápase priznal, že to bol pravdepodobne jeho najlepší výkon vo finále grandslamu.

2. Roger Federer

Podľa viacerých odborníkov najlepší tenista histórie. Žijúca legenda bude tento rok útočiť na svoj siedmy titul v Melbourne a po minuloročnom, na jeho pomery skoršom, vypadnutí bude mať čo naprávať. Swiss maestro má v Austrálii výborné čísla. Za posledných 16 rokov sa iba 2-krát neprebojoval do semifinále turnaja. Medzi poslednými štyrmi si zahral rekordne 16-krát. Ako sám povedal, v turnaji nemá veľké ambície a jediný cieľ už 38-ročného tenistu je byť zdravý a užívať si zápasy. Ocitol sa v rovnakom pavúku ako Djokovič, takže sa môžeme tešiť na atraktívne semifinále. Nechajme sa prekvapiť, ako ďaleko dokráča Federer na turnaji.

Roger Federer (Zdroj: SITA)

3. Rafael Nadal

Španielsky gladiátor čaká v Melbourne na titul už od roku 2009. Do minuloročného finále prešiel 33-ročný Malorčan pomerne hladko a opäť potvrdil, že nie je len čistokrvný antukový hráč. Na nedávnom ATP Cupe sa s tímom Španielska prebojoval až do finále a ukázal, že je skvele pripravený na austrálsky tvrdý povrch. Rafa si zahral vo finálovom zápase na úvodnom grandslame celkovo 5-krát. Preto aj teraz patrí medzí najužší výber favoritov. Pokiaľ bude zdravý, môže ísť v turnaji ďaleko.

Rafael Nadal (Zdroj: SITA)

4. Daniil Medvedev

23-ročný ruský tenista mal minulý záver sezóny ako hrom. V štyroch turnajoch za sebou sa dokázal prebojovať do finále. Z víťazstva sa radoval na dvoch prestížnych turnajoch Masters 1000 v Cincinnati a v Šanghaji. Potom nasledovalo finále na poslednom grand slame roka a zo stavu 0:2 na sety dokázal vyrovnať na 2:2. Nakoniec to síce nestačilo, ale ukázalo sa, že by sa mohol stať novým grandslamovým šampiónom a nahradiť nadvládu tzv. big 3. Aktuálne sa v rebríčku nachádza na štvrtom mieste, čo je jeho kariérne maximum. Pokiaľ nepodľahne emóciám, mohol by to byť čierny kôň turnaja.

Daniil Medvedev (Zdroj: SITA)

5. Dominic Thiem

Rodák z Viedne v minuloročnej sezóne v rebríčku ATP nespadol nižšie ako na ôsme miesto. Viacerí odborníci ho považovali hlavne za výborného antukového hráča. Svojím víťazstvom na turnaji Masters 1000 v Indian Wells na tvrdom povrchu však tieto fámy rýchlo vyvrátil. V sezóne 2019 podával pomerne konzistentné výkony a potvrdili to aj víťazstvá nad Djokovičom, Nadalom a Federerom. Zatiaľ mu však chýba väčší úspech na turnajoch veľkej štvorky, kde sa hrá na tvrdom povrchu. Mnohí však tvrdia, že toto bude jeho rok.

Dominic Thiem (Zdroj: SITA)

— Rastislav Harakaľ

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Čo priniesli majstrovstvá sveta v Anterselve

Čo priniesli majstrovstvá sveta v Anterselve

Dvojtýždňové majstrovstvá sveta v talianskej Anterselve sú za nami. Zažili sme množstvo zaujímavých súbojov, no pre slovenského fanúšika, bohužiaľ, nepreniesli veľa pozitív. Favoriti ale potvrdili svoju formu. Paulína Fialková Pred šampionátom bola slovenským želiezkom v ohni. Národ veril, že na..