Vysmiati Blaha a Uhrík na spoločnej fotke vyvolali rozruch. Predzvesť budúcej spolupráce? Konšpirácie, bráni sa smerák

Ľuboš Blaha (2. zľava) a Milan Uhrík (2. zprava) (Zdroj: Facebook)

Kritické reakcie vyvolala spoločná fotka poslanca Smeru Ľuboša Blahu, Milana Uhríka z ĽSNS a Jozefa Hrdličku z KSS z osláv 20. narodenín mesačníka Extra Plus. Najmä opoziční poslanci následne poukazovali na potenciálnu spoluprácu strany Smer s ĽSNS po voľbách. Blaha označil tieto reči za liberálne konšpirácie.

Špekulácie vyvolala fotografia z 20. narodenín mesačníka Extra plus. Na nej sú spolu odfotení poslanci Ľuboš Blaha (Smer-SD) a Milan Uhrík (ĽSNS) ako aj predseda KSS Jozef Hrdlička, predseda strany PSN Roman Stopka a šéfredaktorka Extra Plus Lenka Mayerová.

Práve prvá spomínaná dvojica vyvolala vlnu kritiky a špekulácií najmä zo strany opozičných poslancov. Jedni za tým vidia potenciálnu predzvesť spolupráce Smeru a ĽSNS, iní Blahovi vyčítajú, že sa odfotil s členom strany obviňovanej z neonacizmu.

Esesák a eštébák

Poslanec NR SR a predseda OKS Ondrej Dostál komentoval fotografiu veršom od Ľubomíra Feldeka z básne „Dobrú noc, má milá,“ ktorá vyšla v roku 1992 v denníku Telegraf. „…A vláda jednej strany je viac ako zákon, Esesák sa objal s eštébákom,“ píše Dostál.

„Tak toto už musí zdvíhať žalúdok každému! …vraj hrádza proti extrémizmu,“ uviedol zase poslanec SaS Martin Klus.

Súvisiaci článok:

Koalícia porušila dohodu. Blaha ostáva kandidátom, odkazuje Smer

"V Prahe úrad prezidenta väzeň Havel skladá. V Bratislave prokurátor vládne zas a vláda jednej strany je viac ako…

Gepostet von Ondrej Dostál am Sonntag, 19. Januar 2020

Fotografiu kritizuje aj predseda KDH Alojz Hlina. Ten ju spomína v príspevku k 75. výročiu Krvavej nedele, kedy nemecké vojská aj s kolaborantmi vyvraždili a vypálili slovenské obce Ostrý Grúň a Kľak.

„Druhou skutočnosťou bolo, že pri pamätníku v Kľaku dostal možnosť vystúpiť aj predseda komunistickej strany, Hrdlička,“ píše Hlina a dodáva, že Hrdlička sa pár dní predtým odfotil s Milanom Uhríkom. „To, že na tej fotke bol aj Ľuboš Blaha celý tento strašidelný kruh len uzatvára,“ dodáva.

Dnes sme si boli pripomenúť 75. výročie tzv. Krvavej nedele, udalosti, kde fašisti vyvraždili a vypálili obce Ostrý Grúň…

Gepostet von Alojz Hlina am Sonntag, 19. Januar 2020

Liberálne konšpirácie

Na vzniknutú situáciu reagoval aj dotknutý Ľuboš Blaha. Ten na sociálnej sieti v príspevku vyvrátil, že by Smer plánoval spoluprácu s ĽSNS a takéto dohady považuje za hlúpe. Označuje ich dokonca za „liberálne konšpirácie“.

„Ja len, že tento týždeň som bol v Novom Čase a mám vysmiatu fotku s Jozefom Pročkom, ktorého mimochodom považujem za regulérneho magora,“ hovorí poslanec. Následne sa pýta, či takáto fotka znamená spoluprácu strán Smer-SD a OĽaNO.

„Že nie? Tak prečo by mala fotografia z Extra Plus dokazovať spoluprácu s Uhríkom?“ dodáva Blaha. Hovorí, že osobne proti nemu nepociťuje žiadnu zlosť, ale spolupracovať s politikom z „krajne pravicovej strany“ nikdy nebude.

Malí zaspali, otvorím komp a kukám, že už zo mňa slniečka zase šalejú. A zase niečo potrebujú vysvetliť – a ja vždy rád…

Gepostet von Ľuboš Blaha am Samstag, 18. Januar 2020

— Juraj Orolín

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...