VIDEO Na dovolenke v Chorvátsku bola spolu s Kočnerom aj Tománková z Čistého dňa

(Zdroj: youtube.com)

Na dovolenke na Jadrane pred tromi rokmi bola s Marianom Kočnerom okrem jeho vtedajšieho spolupracovníka Petra Tótha a jeho manželky aj Zuzana Tománková Miková, ktorá sa podieľala na zakladaní resocializačného zariadenia Čistý deň.

Tománková je Kočnerovou advokátkou a rozšifrovaná komunikácia cez Treemu a WhatsApp napovedá, že mu dodávala informácie o kauze Čistý deň a pomáhala pri zakladaní jeho politickej strany Cieľ.

Informovali o tom Aktuality po zverejnení videa z dovolenky, ktoré našim médiám poskytla medzinárodná sieť investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Projekt (OCCRP). Na základe informácií SME pochádza podľa policajného spisu záber z Kočnerovho telefónu, ktorý našli u neho doma.

Peter Tóth na súde pred pár dňami povedal, že dovolenka s Kočnerom v roku 2017 bola preňho dôležitá, pretože mal možnosť spoznať mieru Kočnerovho bohatstva. Zároveň mu vraj na nej Kočner povedal, že by bolo treba odstrániť nejakého novinára.

Kočner a Tománková

Aktuálne video odhalilo veľmi blízky vzťah šéfky sporného zariadenia Čistý deň Zuzany Tománkovej s Mariánom Kočnerom. Ten je toho času stíhaný pre ekonomické trestné činy aj v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Kočner sa v čase podozrení o zneužívaní maloletých v Čistom dni s Tománkovou stretol. A v rovnakom období opakovane navštívil aj detskú ombudsmanku Vieru Tomanovú. Tá zariadenie z titulu svojej funkcie tiež navštívila a verejne prezentovala, že k žiadnemu nezákonného postupu tam nedochádza. Súdy neskôr odsúdili viacerých zamestnancov zariadenia za sexuálny styk s maloletými.Vyzvali sme pred pár dňami poslancov výboru pre ľudské práva Národnej rady, aby preverili, prečo bol Kočner na úrade Tomanovej. Aktuálne odhalenia ešte viac naše pochybnosti posilnili.Video poskytla slovenským médiám a Nadácii Zastavme korupciu medzinárodná sieť investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP.org). Video: Cas.sk

Gepostet von Nadácia Zastavme korupciu am Sonntag, 19. Januar 2020

— TOD

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...