V Zápase hviezd triumf Gáboríkovho tímu nad Hossovým

Andrej Košarišťan z tímu Hossa a Brock Trotter z tímu Gáborík počas hokejového Zápasu hviezd Tipsport ligy v rámci All-Star víkendu v Trenčíne (Zdroj: SITA)

Víťazom exhibičného Zápasu hviezd hokejovej Tipsport ligy sa v nedeľu popoludní v Trenčíne stal tím pod vedením Mariána Gáboríka. Nad mužstvom Mariána Hossu triumfoval 16:14, do celkového skóre sa počítali aj góly dosiahnuté v súťažiach zručností. Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal kanadský útočník Banskej Bystrice Jordan Hickmott, ktorý sa v zápase zaskvel hetrikom.

Diváci na Zimnom štadióne Pavla Demitru dlho na úvodný gól nečakali. Už po 17 sekundách sa strelecky presadil najlepší kanonier súťaže Marcel Haščák, ktorý strelou z ťažkého uhla prekonal trenčianskeho Mateja Tomeka. Ten kapituloval aj o tri minúty neskôr po góle Václava Stupku, ale tímu Mariána Gáboríka sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať. Dvakrát sa strelecky presadil kanadský útočník Jordan Hickmott pôsobiaci v Banskej Bystrici.

Do druhej tretine išli vo vedení 8:5 hráči tímu Mariána Gáboríka, ktorí lepšie zvládli súťaže zručnosti. V nich sa až o päť gólov, ktoré sa pripočítavali k celkovému skóre, postaral zvolenský Brock Trotter. Ten sa dvakrát presadil v nájazdoch trojíc a premenil všetky tri strelecké pokusy ponad postavené autá. V súťaži tvrdosti získali oba tímy po jednom bode, pretože Mitch Versteeg aj Martin Štajnoch trafili puk rýchlosťou 149 km/h.

Po druhej desaťminútovke viedol tím Mariána Gáboríka 13:8, ale Hossovci dokázali v súťažiach zručností znížiť na 13:15 z ich pohľadu. Darilo sa im najmä v samostatných nájazdoch, kde strelil o tri góly viac než ich súper. V záverečnej tretine sa obe mužstvá už pozornejšie strážili a tím Mariána Gáboríka si udržal víťazstvo o dva góly (16:14). Po zápase bol vyhlásený za najlepšieho hráča duelu Jordan Hickmott.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...