Fico: Vidíme organizovaný útok na vládu. Je za ním ESET napojený na spravodajské služby

Robert Fico (Zdroj: SITA)

Fico dnes hovoril s predsedom NR SR Andrejom Dankom (SNS) aj s Bélom Bugárom (Most-Híd). Zhodli sa, že ide o organizovaný útok na vládnu koalíciu, lebo opozícia nie je schopná túto vládnu koalíciu poraziť

O osude tejto krajiny nemôže rozhodovať neoverená esemesková komunikácia chvastúňa, ktorý sa chvastá pred nejakou ženou. Povedal to vo svojom dnešnom tlačovom vyhlásení predseda Smeru-SD Robert Fico s tým, že on sa s obvineným Marianom K. nestretol. Vo vyhlásení kritizoval politikov z Progresívneho Slovenska/Spolu, Za ľudí a KDH. „Spoločnosti Eset, ktorá je podľa cudzích zdrojov preukázateľne prepojená na zahraničné spravodajské služby, nič nevychádza. Financuje Denník N, ktorý dohromady nik nečíta. Podporovala vznik novej strany Michala Trubana (PS), z ktorého sa vykľul narkoman a díler. Ani Andrej Kiska im nevyšiel, pretože z daňového a pozemkového podvodníka ťažko niečo urobíte. A preto prichádza obdobie eseťáckeho mediálneho lynču. Je to obdobie marca – apríla 2018, kde je dohoda medzi konkrétnymi médiami, politikmi a analytikmi zaútočiť na vládnu koalíciu,” povedal Fico.

Dnes mal Fico konzultácie s koaličnými partnermi – predsedom NR SR a SNS Andrejom Dankom a s predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom. S Dankom hovoril osobne. „Zhodli sme sa , že ide o organizovaný útok na vládnu koalíciu, lebo opozícia nie je schopná túto vládnu koalíciu poraziť,” podotkol Fico. Kritizoval aj dnešnú tlačovú besedu Kisku, Trubana, Alojza Hlinu (KDH) a Miroslava Beblavého (Spolu). Pýtal sa, či Beblavý je generáciou nových politikov, keď je v politike dlhšie ako sám Fico. „Asistoval Ľudovítovi Kaníkovi (minister práce za vlády premiéra Mikuláša Dzurindu – pozn. SITA) a bol pri zverstvách Dzurindovej vlády. V tomto prípade hovoriť, že je nový politik, to chce veľkú odvahu,” povedal Fico.

Kiska a Hlina

Z Kisku, „z daňového, pozemkového, volebného podvodníka, ktorý znevážil funkciu prezidenta ako nik iný”, ťažko niečo urobiť. Rovnako podľa neho Truban ukazuje, že treba brať drogy a ste nový politik. Podľa Fica Hlina dnes naznačil, že si vie predstaviť účasť vo vláde, ktorá by schválila registrované partnerstvá homosexuálov. „Som sa zabavil, keď podpísali deklaráciu, že nebudú zasahovať orgánom činným v trestnom konaní do ich práce,” uviedol Fico s tým, že Kiska sa preukázateľne informoval na najvyšších miestach na svoje kauzy a teraz sľubuje, že to už robiť nebude. „Ak toto má byť tá alternatíva pre Slovensko, tak sa môžem len smiať,” podotkol Fico.

Expremiér ukazuje na opozíciu

Predseda Smeru sa tiež pýtal, prečo médiá nepracujú s tým, že v minulosti sa líder SaS Richard Sulík ako predseda parlamentu stretol s obvineným Marianom K. a hovorili spolu o voľbe generálneho prokurátora. Tiež chce vedieť, prečo sa nezaujímajú médiá o to, že líder hnutia OĽaNO Igor Matovič za Marianom K. chodil do Five Star Residence. „Neoverená komunikácia má rozbiť tento štát. Ak by mal vplyv (Marian K. -pozn. SITA), tak by nesedel v base,” dodal Fico s tým, že bol obvinený už v roku 2017 z daňových deliktov, ktoré spáchal za vlády Ivety Radičovej. „Verím v zdravý rozum slovenskej verejnosti,” dodal a vyslovil presvedčenie, že ľudia sa nedajú oklamať. V závere zdôraznil, že Smer chce vyhrať najbližšie parlamentné voľby.

ESET reaguje

Spoločnosť ESET vo svojej reakcii tvrdí, že nikdy nespolupracovala ani nespolupracuje so zahraničnými spravodajskými službami. Poukazuje pritom na fakt, že doteraz nikto nezverejnil dôkazy o takejto spolupráci dôkazy.

„Spoločnosť ESET pomáha orgánom činným v trestnom konaní po celom svete pri odhaľovaní kybernetickej kriminality a chráni tak nielen bežných ľudí, ale aj dôležité verejné inštitúcie. Takúto úspešnú spoluprácu rozvíjame napríklad s európskym policajným úradom EUROPOL a ochotne spolupracujeme aj so slovenskou políciou pri odhaľovaní kybernetickej kriminality,” uvádza sa v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa spoločnosti Zuzana Pardubská.

Pokiaľ ide o výroky Fica o tom, že ESET sponzoroval Progresívne Slovensko a potom vznikajúcu stranu Andreja Kisku Za ľudí, Pardubská zareagovala, že ich spoločnosť je “absolútne apolitická” a nikdy nepodporila konkrétneho politika alebo stranu. „Zároveň spoločnosť ESET nevlastní žiadne médium. ESET buduje ekonomiku Slovenska vytváraním vysoko kvalifikovaných pracovných miest, riadnym platením daní, podporou špičkového výskumu a vzdelávania, reprezentovaním Slovenska v zahraničí. Cieľom ESETu je zodpovedné podnikanie,” píše sa na záver v reakcii.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...