V Iraku zadržali muftiho Islamského štátu, ktorý váži štvrť tony

Šifá al Níma (Zdroj: Twitter)

Ako ho presunú? Takú otázku si kládli iracké bezpečnostné zložky, keď v Mosule zadržali člena Islamského štátu a druhého najvyššieho muftiho Šifaá al Nímu. Ten váži 250 kg a musel byť naložený na nákladné auto, aby ho vedeli previezť do väzenia.

Iracké špeciálne zložky zadržali Šifaá al Nímu, druhého najvyššieho muftiho Islamského štátu. Našli ho v meste Mosul na severe Iraku. Bezpečnostné jednotky však museli vyriešiť nečakaný problém – ako džihádistu presunú do väzenia?

Mufti jednoznačne nepatrí k atlétom – jeho váha je približne 250 kilogramov. Muž bol nakoniec naložený na nákladné auto, aby mohol byť presunutý.

Šifá al Níma je zodpovedný za viacero rozsudkov smrti či zničenie množstva historických pamiatok v Mosule. „Je považovaný za jedného z vodcov teroristickej skupiny a bol zodpovedný za vydanie fatvy proti učencom a duchovným, čo viedlo k ich zavraždeniu,“ vysvetlila iracká polícia.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

USA odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie

USA odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie

Spojené štáty odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie, ktoré sa malo uskutočniť v polovici marca v Las Vegas. Dôvodom je šírenie nového koronavírusu, informoval v piatok zástupca Trumpovej administratívy. Americký prezident Donald Trump pozval zástupcov 10-členného Združenia národov..