Polícia zastavila preverovanie Kotlebu. Sexuálne zneužívanie sa nepreukázalo

Marian Kotleba (Zdroj: SITA)

Mariana Kotlebu už polícia nepreveruje kvôli možnému sexuálnemu zneužívaniu. Banskobystrická krajská polícia vec odmietla. Kotleba mal mať podľa prvotných podozrení vzťahy s maloletými dievčatami.

Predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu preverovala od októbra minulého roku polícia. Dôvodom mali byť informácie, že predseda kotlebovcov udržiaval vzťahy s maloletými dievčatami. Ku dňu 15.12.2019 však polícia toto preverovanie zastavila.

„Dňa 15.12.2019 bola vec v zmysle trestného poriadku odmietnutá, nakoľko nebol dôvod na začatie trestného stíhania,“ povedala hovorkyňa banskobystrickej krajskej polície.

Jedným z údajných dievčat, s ktorými mal Kotleba udržiavať vzťah bola Dominika, ktorá mala vo veku 15 rokov otehotnieť. Tá tvrdila, že otcom má byť práve predseda ĽSNS, čo sa však ukázalo ako nepravdivé.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Slováci splácajú svoje záväzky, zlyhané úvery postupne klesajú

Slováci splácajú svoje záväzky, zlyhané úvery postupne klesajú

Slováci sú v splácaní svojich záväzkov disciplinovaní. Podiel zlyhaných úverov domácností už tri roky postupne klesá. "Slováci sú najvzornejší a najzodpovednejší pri hypotékach. Podiel zlyhaných úverov na celkovom objeme úverov na bývanie v roku 2017 bol 1,6 %,..