Bomba v aute zabila troch tureckých vojakov

Tureckí vojaci, ilustračná fotografia (Zdroj: SITA).

Bomba nastražená v aute pripravila na severe Sýrie o život troch tureckých vojakov. Oznámilo to turecké ministerstvo obrany.

Podľa údajov ministerstva sa útok odohral vo štvrtok neskoro večer, keď vojaci kontrolovali cesty v severnej oblasti, ktorá je pod kontrolou tureckých síl. Turecko región obsadilo v októbri s cieľom vyhnať kurdských bojovníkov od svojich hraníc, čo vyvolalo veľkú medzinárodnú kritiku. Od začiatku invázie tam prišlo o život už viac než 20 tureckých vojakov.

Presné okolnosti štvrtkového útoku Ankara nezverejnila a zatiaľ sa k nemu neprihlásila žiadna skupina.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Trumpov spojenec Roger Stone dostal 40-mesačný trest

Trumpov spojenec Roger Stone dostal 40-mesačný trest

Dlhodobý poradca a spojenec amerického prezidenta Donalda Trumpa Roger Stone má ísť na 40 mesiacov do väzenia. Súd ho už v novembri uznal vinným v siedmich bodoch obžaloby z klamania Kongresu, obštrukcií a ovplyvňovania svedkov. Stone je v..