VIDEO Putin s Asadom si v pravoslávnom chráme robili srandu z Trumpa

Bašar Assad a Vladimir Putin v spoločnosti patriarchu gréckokatolíckej cirkvi (Zdroj: SITA)

Ruský prezident Vladimir Putin pricestoval minulý týždeň do Damasku na nečakaný samit, počas ktorého kontroloval vojnovú situáciu v Sýrii. Šéf Kremľa sa stretol aj so sýrskym prezidentom Bašárom Asadom, s ktorým navštívil grécky pravoslávny chrám. Pri tejto príležitosti sa obaja štátnici bavili na účet amerického prezidenta Donalda Trumpa.

V súvislosti s biblickým príbehom o apoštolovi Pavlovi a jeho ceste do Damasku, na ktorej sa z neho stal kresťan, sa Putin s Asadom bavili o prezidentovi Spojených štátov. Vo videu, ktoré na Twitter umiestnil ruský novinár a prebrali ho zahraničné médiá, je počuť Asada, ako v súvislosti s príbehom o apoštolovi Pavlovi hovorí: „Keby Trump šiel touto cestou, napravilo by ho to.“

Po Asadovej narážke na amerického prezidenta sa obaja lídri na zázname smejú a Putin vyzýva sýrskeho prezidenta, aby pozval na samit aj Trumpa. „On by prišiel,“ vraví ruský prezident a Asad odpovedá, že je pripravený. „Poviem mu,“ dodá Putin a obaja politici pokračujú v priateľskej debate.

Práve Rusko je najsilnejším spojencom vlády prezidenta Bašara Asada a pomáha Sýrii v boji proti teroristom z Islamského štátu. Putin pricestoval na kontrolnú návštevu Sýrie týždeň po americkej akcii, pri ktorej USA zabili iránskeho generála Kásema Solejmáního.

— TOP

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...