Fico: Toto je džihád

Robert Fico (Zdroj: SITA)

Médiá vedú proti Smeru-SD džihád, uviedol dnes predseda strany Robert Fico.

Predseda Smeru-SD Robert Fico odmieta, že by sa niekedy s obvineným Marianom K. stretol tak, ako je to opísané v uniknutej komunikácii z aplikácie Threema. „Môžete sa ma stokrát pýtať, môžem ísť na detektor lži. Ja som sa s ním nikdy tak nestretol,” povedal dnes Fico. „Čokoľvek povie Marian K. na svoju obhajobu, je nezmysel. S jedinou výnimkou – ak je to proti Smeru. Vtedy, ak je to aj neoverené, je to podľa vás pravda,” vyčítal médiám predseda Smeru.

Kritizoval “verejné zneužívanie neoverenej SMS komunikácie pána Mariana K.” médiami. Tie podľa neho vedú proti Smeru džihád. Expremiér okrem toho povedal, že trendy prieskumov verejnej mienky naznačujú, že Smer-SD môže piatykrát vyhrať parlamentné voľby a môže byť opäť vo vláde. Priestor na to podľa neho vytvárajú kauzy opozície.

Fico na dnešnej tlačovej konferencii taktiež povedal, že médiá a opozícia tvrdia, že Marian Kočner ovládol celú políciu. „Ja sa pýtam, ako to? Veď v roku 2017, keď som bol predsedom vlády, bol obvinený z dvoch ekonomických trestných činov a v roku 2018 sa dostal za mreže,” zdôraznil Fico. Bývalý premiér to teda považuje za ďalší pokus zvaliť na Smer niečo, čo je maximálne nedôveryhodné.

V tejto súvislosti sa obáva, že nastane situácia, keď zabijú nejakého politika. „A za to budú niesť zodpovednosť politici a médiá, ktoré v našej spoločnosti šíria nenávisť,” domnieva sa Fico. Vyzval preto ministerku vnútra Denisu Sakovú, predsedu vlády SR Petra Pellegriniho, ktorého označil za svojho podriadeného v strane, generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára a prezidenta Policajného zboru SR Milana Lučanského, aby urobili poriadok, pokiaľ ide o orgány činné v trestnom konaní.

Poslancov Národnej rady SR vyzval, aby zvolali zasadnutie brannobezpečnostného výboru, na ktorom by sa mali zaoberať situáciou, aby sa policajti a prokurátori nebáli prijímať také rozhodnutia, na základe ktorých by ich médiá kritizovali.

Pri otázke, či sa s Marianom Kočnerom stretol pri inej príležitosti, ako je uvádzané v článku Denníka N, Fico uviedol, že sa s ním stretával predovšetkým na rôznych spoločenských akciách, kde Marianovi Kočnerovi venovali veľkú pozornosť kamery TV Markíza. „Popieram však, že by sme sa spolu rozprávali o strane Smer-SD. Marian Kočner totiž nebol žiaden môj poradca a preto som na to nemal najmenší dôvod,” dodal Fico.

Marian Kočner sa stretával podľa Denníka N s Robertom Ficom (Smer-SD), svoju plánovanú novú politickú stranu riešil aj s vtedajším ministrom vnútra Robertom Kaliňákom (Smer-SD). Vyplýva to z komunikácie Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej cez aplikáciu Threema, ktorú v stredu zverejnil spravodajský portál Denníka N.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Vydavateľstvo News and Media Holding zasahuje do volieb, keď cenzuruje inzeráty hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Na dnešnom tlačovom brífingu to uviedol líder hnutia Igor Matovič. Podľa jeho slov malo záujem OĽaNO inzerovať v médiách, ktoré z..