VIDEO Keď je Čaputovej povinnosť v rozpore s liberalizmom, začína špekulovať, vraví Zbiňovský

Erik Zbiňovský (Zdroj: Peter Števkov)

Slovensko od odmietnutia ratifikácie kontroverzného Istanbulského dohovoru delí jeden dôležitý krok. A to oznam Rade Európy. O tom, koho úlohou je zaslať ho, sa sporia právnici. Kompetentná by mala byť prezidentka, no tá sa k tomuto činu veľmi nemá. Túto povinnosť jej však slovami konzervatívneho kandidátka Erika Zbiňovského opäť pripomína SNS. Hlava štátu podľa jeho mienky znovu kľučkuje a špekuluje, keď má urobiť niečo v rozpore s jej liberálnym zmýšľaním.

„Pani prezidentka, aj touto cestou vás opätovne vyzývam v mene Slovenského dohovoru za rodinu, aby ste konali tak ako rozhodol parlament ústavnou väčšinou a aby ste rešpektovali uznesenie vlády Slovenskej republiky,“ vraví v úvode videa kresťanský aktivista zo Slovenského dohovoru za rodinu kandidujúci za národniarov.

Výrok pani prezidentky ho prekvapil a spájanie dlhoročného procesu (počas ktorého bol dohovor prevažne odmietaný) s voľbami, je v jeho ponímaní veľmi neštandardné a hodnotí to ako zlyhanie jej poradcov. Zuzana Čaputová sa totiž vyjadrila, že tieto záležitosti by sa mali riešiť s chladnou hlavou.

„Budeme veľmi prísne zvažovať, do akej miery je to naozaj kompetencia prezidenta, pretože už tam doteraz boli nejaké kroky zo strany vlády urobené,“ vyjadrila sa pred časom.

„Pani prezidentka deklarovala, že je prezidentkou všetkých ľudí, zjavne to tak ale nie je. Vo chvíli, kedy jej ústava ukladá povinnosť v rozpore s jej liberálnym zmýšľaním, tak vtedy začína špekulovať a kľučkovať,“ kritizuje Zbiňovský a odkazuje, že ďalšie kroky bude spolu so stotisícovou komunitou, ktorá podpísala petíciu za odmietnutie Istanbulského dohovoru, zvažovať.

„Myslím, že pani prezidentka by sa mala vyjadriť do jedného mesiaca tak ako je podmienené aj vyjadrenie predsedu vlády Slovenskej republiky uznesením NR SR,“ uzatvára aktivista.

E. Zbiňovský – SNS je PROTI ideológii LGBTI

📣Slovenská národná strana zastavila uznesením NR SR Istanbulský dohovor, v ktorom je skryto podsúvaná ideológia LGBTI.🌈Mrzí nás, že prezidentka v zmysle tohto uznesenia nekoná. 💬📢Kandidát s číslom 20 Erik Zbiňovský za našu SNS, ktorý je zároveň aktivistom Slovenského dohovoru za rodinu, vyzýva, aby pani prezidentka konala.PRÁVE PRETO, ✔️VOĽTE ČÍSLO 9️⃣ 😍SO❤️ ZA RODINU, ZA NÁROD✅Podporte nás, dokážeme pre vás viac✅Pozrite sa, čo všetko sme pre vás spravili.📲 www.sns2020.sk

Gepostet von Slovenská národná strana am Donnerstag, 16. Januar 2020

— TOD

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...