Danko: Kočner mi sľuboval modré z neba

Andrej Danko (Zdroj: SITA)

Alena Zsuzsová, obvinená z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, bola podľa Denníka N v kontakte aj s predsedom parlamentu Andrejom Dankom.

Ako dnes informoval Denník N, o jej kontakte aj s predsedom parlamentu vypovedal najprv Zoltán A.. Teraz to potvrdila aj komunikácia Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej cez aplikáciu Threema. Prvýkrát Alena Zsuzsová spomenula „Andreja“ na Nový rok 1. januára 2018. „Andrejko nám napísal včera sám od seba!!“ písala Marianovi Kočnerovi.

Ten potom spomína „Andreja,“ keď sa snažia s Alenou Zs. zistiť, aká je situácia v koalícii po tom, čo po vražde vo Veľkej Mači začali občianske protesty a nebolo jasné, ako sa ku kauze postavia vládni partneri Smeru, teda SNS a Most-Híd. „Skús kontaktnúť Andreja, že či idú ďalej alebo budú nové voľby,“ napísal jej Marian Kočner 4. marca.

Alena Zsuzsová odpisuje: „Oki, ale až zajtra, lebo dnes je nedeľa, je s tou svojou a určite sa chystá na to svoje vystúpenie, takže by mi aj tak neodpovedal.“ Marian Kočner vtedy Alene Zsuzsovej písal, že Danko je na lyžovačke a vystúpenie nahral dopredu. Vyplýva to z informácií, ktoré dnes zverejnil Denník N.

Ako ďalej uviedol Denník N, Alena Zsuzsová potom 21. marca písala Marianovi Kočnerovi: „Ako tak pozerám, táto zábava ešte stále vôbec nekončí. Kapitán s Vlekárom si idú skočiť do vlasov.“ Išlo o deň, keď SNS vyhlásila, že chce odvolať poslankyňu Sme rodina Petru Krištúfkovú z výboru pre kontrolu vojenského obranného spravodajstva za to, že kedysi žila s mafiánom.

Danko zároveň nahral video, kde Borisovi Kollárovi pripomínal jeho kontakty s podsvetím, na čo Kollár zareagoval, že Danko chce len zakryť kauzy SNS. Kollára prezývali bežne „Vlekár“ aj v komunikácii s inými ľuďmi. Danko je zase Kapitán – táto prezývka sa používa od januára 2017, keď vyšlo najavo, že ho minister obrany Petrer Gajdoš ako civila povýšil do tejto hodnosti.

Danko tiež v ten deň vyzval Kollára na televíznu diskusiu, ktorá sa následne aj uskutočnila v RTVS. „Kapitánovi som dnes poslal podklady,“ napísal Alene Zs. Marian K. ešte pred televíznou diskusiou a zrejme jej ich aj odfotil. „To si písal ty?“ pýtala sa Zsuzsová. „Fyzicky to písal Peter Tóth z mojich poznámok a podkladov,“ odpovedal Marian Kočner. Diskusiu Danka s Kollárom potom Alena Zsuzsová s Marianom Kočnerom aj 25. marca hodnotili, uvádza Denník N.

Danko všetko odmieta, na Alenu Zsuzsovú si nespomína. Ako informoval Denník N, “Petra Tótha a ani pani Zs. som nikdy v živote nevidel,“ povedal o komunikácii Danko. „S Marianom Kočnerom som sa videl jediný raz v živote, a to približne v roku 2014, tak ako aj s Borisom Kollárom, keď obaja prejavovali záujem o politiku. Oboch som odmietol, aj ich ponúkanú pomoc.“

Danko reaguje

Danko hovorí, že nevie, či Alene Zsuzsovú niekedy písal. „Nie som si vedomý žiadnej sms zo dňa 1. januára 2018. Počas Silvestra dostávam množstvo správ na moje 20 rokov verejne známe číslo a každému sa snažím odpovedať. Tento rok som taktiež dostal tisíce sms a každému som sa pokúsil poďakovať. Nikdy som žiadne podklady a ani informácie od pána Mariana Kočnera a ani Tótha nežiadal a nedostal,” uzavrel pre Denník N.

Danko na tlačovej besede následne uviedol, že sa Kočnerom naozaj v roku 2014 stretol. „Dostal som od neho ponuky na modré z neba, financie. Ale ja som s ním na žiadne žúrky nechodil, ani nič podobné, ” povedal Danko.

Od roku 2014 sa s Kočnerom osobne nestretol, vnímal však, že ho podceňoval. „Vylučujem akékoľvek podklady, akúkoľvek snahu využiť moju funkciu a za týmto si stojím,” vyhlásil Danko. Podľa jeho slov stretnutie trvalo dve hodiny. Danka udivuje, ako sa manipuluje s vážnymi vecami. Médiá podľa neho spájajú možné s nemožným, pokiaľ ide o uniknutú komunikáciu Mariana Kočnera.

— SITA, Redakcia Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...