Únik mien adminov: Kto spravuje stránku Roberta Fica na Facebooku?

Robert Fico (Zdroj: SITA)

Vďaka nedávnej chybe na Facebooku bolo odhalených viacero správcov rôznych stránok na tejto sociálnej sieti. Vieme tak, že stránku predsedu Smeru Roberta Fica spravuje synovec Róberta Kaliňáka či bývalý kandidát za Sme Rodina.

Na sociálnej sieti Facebook sa pred pár dňami vyskytla chyba, vďaka ktorej bolo možné zistiť inak nedostupné mená adminov facebookových stránok. O niektorých zaujímavých menách na stránkach slovenských politikov informovali portáli Aktuality.skInfosecurity.sk.

Stránku bývalého premiéra a predsedu strany Smer spravuje napríklad aj Erik Kaliňák, synovec Roberta Kaliňáka. Toho Robert Kaliňák predstavil na Facebooku pred minuloročnými Vianocami. Kaliňákov synovec sa nachádza tiež na kandidátke strany Smer s číslom 150.

Ďalším správcom Ficovej stránky má byť Roman Šmida zo Spišskej Novej Vsi. Ten kandidoval v roku 2016 za stranu Sme Rodina. V súčasnosti však očividne kope už za iný tím. Ten sa k situácii nechcel vyjadriť.  

Len pomoc kamarátovi

U Štefana Harabina sa našiel ako správca pán Lukáš Fabo, spolumajiteľ spoločnosti LJSTUDIO creatives. Táto spoločnosť má širokú klientelu, patrí sem napríklad TV Joj, ESET, či Denník SME. Ako uviedol Fabo v stanovisku, s Harabinom spoločnosť nespolupracuje.

„Moja agentúra nepracuje na kampani pána Harabina. Som jedným z adminov p. Harabina a to len z dôvodu, že ma môj dlhoročný kamarát Peťo Šulek (člen kandidátky) požiadal o pomoc pri vytvorení postu. Je ich social media manager,“ vysvetlil spolumajiteľ a dodáva, že je apolitický človek, ktorý sa inak na Harabinovej stránke neangažoval.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...