PRIESKUM Voľby by vyhral Smer. Viacero strán v zóne ohrozenia

Robert Fico (Zdroj: SITA)

Parlamentné voľby by začiatkom januára vyhral vládny Smer-SD, ktorému by svoj hlas odovzdalo 18,7 percenta voličov. Druhých Kotlebovcov – Ľudovú stranu Naše Slovensko by volilo 13,6 percenta respondentov.

Na treťom mieste sa umiestnila koalícia strán PS/Spolu so ziskom 10,5 percenta. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu agentúry Focus, ktorý uskutočnila na objednávku koalície PS/Spolu v dňoch 10. až 14. januára na vzorke 1 010 respondentov.

Medzi prvými dvoma stranami je tak rozdiel už len 5,1 percenta. Ešte v októbri bol medzi ĽSNS a Smerom rozdiel 11,8 percent. Podľa analytika Martina Slosiarika existuje dokonca možnosť, žeby Kotleba mohol vyhrať voľby.

Na štvrtok mieste sa umiestnila strana Andreja Kisku Za ľudí, má 10,3 percent. Nasledujú strany OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena zdola (7,7%), hnutie Sme rodina (7,1%), KDH (6%), SaS (5,4%) a SNS (5,1%).

Za bránami parlamentu by ostali obe maďarské strany, Most-Híd (4%) aj Maďarská komunitná spolupatričnosť (3,7%). Nasledovala by strana Dobrá voľba (3,3%) a Vlasť (2,3%). Ostatné subjekty by nezískali nad 1% hlasov.

Názov politického subjektuPercentuálne preferencie
Smer-SD18,7%
Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko13,6%
Koalícia PS/Spolu10,5%
Za ľudí10,3%
OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena zdola7,7%
Sme rodina7,1%
KDH6,0%
SaS5,4%
SNS5,1%
Most-Híd4,0%
Maďarská komunitná spolupatričnosť3,7%
Dobrá voľba3,3%
Vlasť2,3%
Máme toho dosť!0,5%
Socialisti.sk0,5%
Starostovia a nezávislí kandidáti0,4%
Hlas ľudu0,2%
Demokratická strana0,2%
Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku0,2%
Práca slovenského národa0,2%
Slovenské hnutie obrody0,1%

— SITA / Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...