Epsteinove úchylnosti – v dome mal obraz Billa Clintona v ženských šatách

Obraz Billa Clintona z Epsteinového domu (Zdroj: Petrina Ryan-Kleidová)

Nové svedectvá vynárajú ďalšie a ďalšie bizarnosti v prípade finančníka Jeffreyho Epsteina. Ten mal mať vo svojom dome zavesený portrét exprezidenta Billa Clintona, ktorý je oblečený v ženských šatách. Podľa niektorých názorov odkazuje tento obraz na Clintonovu sexuálnu aféru v Bielom dome.   

Pre denník Daily Mail to prezradil nemenovaný zdroj, ktorý mal v minulosti navštíviť Epsteinovu rezidenciu v New Yorku, aby mu ponúkol obchodný návrh. Počas svojej návštevy v roku 2012 zahliadol daný obraz, na ktorom je zobrazený Bill Clinton v modrých šatách a červených topánkach na opätkoch.

Pôvodný obraz pochádza od austrálsko-americkej maliarky Petriny Ryan-Kleidovej. Nie je však jasné, či finančník kúpil originál alebo si zaobstaral kópiu. Umelkyňa obraz prezentovala v roku 2012 počas svojich promócii.

Tajný zdroj obraz v Epsteinovom dome aj vyfotografoval. Okrem iného mal zahliadnuť aj dievča, ktoré podľa jeho slov „vyzeralo ako štrnásťročné.“

Obraz môže odkazovať na Clintonovu aféru s Monikou Lewinskou, pre ktorú bol v konečnom dôsledku zbavený úradu prezidenta. Práve farba šiat má pripomínať šaty, ktoré mala na sebe Lewinská počas ich sexuálneho stretnutia v Bielom dome.

Podobné šaty však mala na sebe aj Hillary Clintonová v roku 2009 počas udalosti v Kennedyho Centre.

Akí blízki si boli Clinton a Epstein?

Prečo však mal Epstein takýto obraz vo svojom dome? Bill Clinton a Jeffrey Epstein boli minimálne v minulosti blízki priatelia. Clinton priznal, že štyrikrát letel finančníkovým lietadlom, tzv. „Lolita Expresom“, v rokoch 2001 a 2003. Popiera však, že by vedel o Epsteinových zločinoch alebo že navštívil jeho pedofilný ostrov v Karibiku.

Jeho tvrdenia však nie sú úprimné. Podľa leteckých záznamom v priebehu spomínaných rokov bol totiž Clinton prítomný aspoň na 26 osobitných letoch.

Bývalá Epsteinova sexuálna otrokyňa Virginia Robertsová zase pred súdom priznala, že zahliadla Billa Clintona na finančníkovom súkromnom ostrove. Tam sa mal zúčastniť večere na jeho počesť krátko po tom, ako odišiel z úradu prezidenta. Toto vyhlásenie zopakovala aj pod prísahou.

Vyzerá to tak, že prepojenia Epsteina a jeho pedofilného gangu siahali až na najvyššie miesta. To otvára len ďalšie otázky a podozrenia okolo jeho údajnej samovraždy, z ktorej dokonca Donald Trump nepriamo obvinil Clintonovcov.

— Juraj Orolín

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...