Opozícia: Slovensko smútilo a Bugár sa v exotike dohadoval s Kočnerom

Béla Bugár (Zdroj: SITA)

Ak sa potvrdí pravosť prepisu Kočnerovej komunikácie, tak je to podľa hnutia opozície ďalší dôkaz o tom, kde všade má chápadlá štátna mafia. Béla Bugár tvrdí, že s Kočnerom nič nemal.

Béla Bugár je Robert Fico, len v maďarskej verzii. Človek schopný pre vlastný prospech urobiť čokoľvek. Uvádza to na Facebooku líder hnutia OĽaNO Igor Matovič v reakcii na medializované informácie o stretnutí Bugára s Marianom Kočnerom na Maldivách. „Človek, ktorý nemá absolútne žiadne právo zostať naďalej v politike a kázať o morálke. Človek, ktorý by mal byť rovnako vyšetrovaný ako jeho diskusný partner v exotike,” napísal Matovič na adresu Bugára.

Matovič ďalej uviedol, že Bugárovi neveril „neuveriteľnú náhodu”, že sa stretol akurát s objednávateľom vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. „Že to bolo akurát na druhej strane sveta, že to bolo akurát na jednom zo stoviek Maldivských ostrovov, že to bolo akurát v jednom z tisíciek maldivských hotelov, že to bolo akurát týždeň po vražde, že to bolo akurát s človekom, ktorému najviac záležalo na tom, aby mafia mohla vládnuť ďalej,” dodal Matovič.

Portál Aktuality.sk dnes informoval, že Béla Bugár sa krátko po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej stretol na Maldivách s Marianom Kočnerom. Ôsmeho marca 2018 sa Marian Kočner pochválil Alene Zsuzsovej, že s predsedom Mosta raňajkoval.

Marian Kočner napísal: „Poobede mám sedenie s Bélom. Poviem mu, ako a čo by som urobil na jeho mieste. Myslím, že bude silno vnímavý.“ Marian Kočner sa vraj takto angažoval v otázke udržania Ficovej vlády, pretože, ako predtým písal Alene Zsuzsovej, pokiaľ sa do vlády dostane opozícia, „nepomôže nám ani odsťahovať sa na Severný pól“. Most-Híd nakoniec koalíciu po odchode Fica z funkcie premiéra podržal.

Sulík: Slovensko smútilo, Bugár sa dohadoval s Kočnerom

Ak sa pravosť prepisu potvrdí, podľa hnutia Sme rodina je to len ďalší dôkaz o tom, kde všade má chápadlá štátna mafia. Reagovali tak pre agentúru SITA z tlačového oddelenia hnutia Borisa Kollára.

Mosta-Híd a Béla Bugár je priamym účastníkom zahladzovania škôd smeráckej vlády po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, myslí si líder strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík, ktorý to uviedol na Facebooku. “Zatiaľ čo celé Slovensko smútilo a protestovalo, Béla Bugár sa v exotike dohadoval s Kočnerom, ako oblafnúť občanov a nevyhovieť ich volaniu. Béla, hnus!” napísal Sulík.

Bugár odmieta spájanie s Kočnerom

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár však odmieta spojitosť s obvineným Marianom Kočnerom „Považujem ho za zlo. Prosím vás, nespájajte ma s ním. Nepoznám ho, nestretával som sa s ním ako možno niektorí súčasní opoziční politici. Nepísal som si s ním a netelefonoval som si s ním. Nič som s ním nemal,” povedal dnes Bugár. Je prekvapený z toho, že ľudia veria všetkému, čo sa píše v komunikácii obvinenej osoby s jeho volavkou. Podľa Bugára je známe, že Marian Kočner bežne klamal. Ak by bola komunikácia Mariana K. pravdivá, podľa Bugára by nesedel v base.

Bugár tvrdí, že je na očiach verejnosti už 30 rokov, ale ľudia teraz veria „tvrdeniam jedného pána, s ktorým som nič nemal”. S Marianom Kočnerom sa na Maldivách stretli na raňajkách. „Pozdravil sa, ja som sa odzdravil a on sa spýtal, ako je na Slovensku. Povedal som, že bohužiaľ zle, asi sa budem musieť vrátiť skôr,” opísal stretnutie šéf Mosta-Híd. „Myslíte si, že človek, ktorého nepoznám, môže na mňa nahučať? Tak by som ho kopol niekde, že by mal teraz tenký hlas,” povedal Bugár.­

— SITA, Redakcia Denníka S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...