Blaha verzus Pročko. Duel, po ktorom vraj došlo takmer k bitke

Ľuboš Blaha a Jožo Pročko (Zdroj: SITA)

AKTUALIZOVANÉ Diskusný duel medzi kandidátmi OĽaNO a Smeru Jožom Pročkom a Ľubošom Blahom v relácii Nového Času miestami pripomínal skôr hádku zo školských lavíc. Nechýbali slovné útoky na lídrov Smeru a OĽaNO ani osočovanie, skákanie si do reči či pripomínanie minulých činov nielen z politiky.

Článok sme v závere aktualizovali o reakciu Joža Pročka na vyjadenia Ľuboša Blahu.

Blaha v úvode relácie Časovka povedal, že s Petrom Pellegrinim vychádza dobre, aj keď ho premiér niekoľkokrát kritizoval za jeho zahranično-politické vyjadrenia a spochybnil jeho pôsobenie na čele zahraničného výboru NR SR, ktorému Blaha predsedá.

„Ja mám veľmi dobré vzťahy aj s Petrom Pellegrinim a najmä s Robertom Ficom. Som veľmi ľavicový politiky a áno som veľmi kritický voči NATO aj EÚ, čo môže budiť kontroverzie… Politicky mám samozrejme bližšie k Robertovi Ficovi, ktorý je veľmi ľavicový politik ale z hľadiska bežných vzťahov je Peter Pellegrini významným členom Smeru,“ povedal Blaha s tým, že v Smere vraj musia mať politikov, ktorí sú viac ľavicoví, ale aj takých, ktorí sú umiernenejší.

Pročko vysvetlil, že do politiky sa rozhodol vstúpiť po zverejnení videa, v ktorom Ján Počiatek ešte ako minister hovorí vtedajšiemu generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi, aby urobil Smeru PR. „Igor (Matovič) mi zavolal, že: ‚Tak chceš sedieť doma, alebo chceš pomôcť?‘ To bolo neskutočné, to video rozhodlo,“ vysvetlil kandidát OĽaNO, prečo zmenil názor a rozhodol sa uchádzať o kreslo v parlamente.

Dobre, že takíto ľudia už nie sú v politike

Blaha v reakcii na nahrávku medzi Trnkom a Počiatkom povedal, že Počiatek už nie je v politike a aj jeho pôsobenie v Smere je minulosťou. „Je to hrozné a keby sme o tom vedeli, tak tak vysoko určite nie je. Je dobré, že takíto ľudia už nie sú v politike,“ povedal Blaha o Počiatkovi.

Po úvodných minútach sa debata zmenila na osočovanie. Blaha vytiahol obvinenie Igora Matoviča z krátenia dane a Pročko sa ho zastal, keď povedal, že líder OĽaNO je slušný človek. „Ak je Igor Matovič podvodník tak podvodník som aj ja, pretože to čo robí Igor Matovič, robí 99% podnikateľov – využíva zákonné veci, ktoré sa dajú robiť,“ obhajoval známy moderátor svojho predsedu.

Napadnutie bývalého starostu a katolibanci

Poslanec Smeru obvinil Pročka z toho, že pred rokmi fyzicky napadol bývalého starostu Haliče, čo známy zabávač poprel. Keď Blaha vytiahol zápisnicu zo zasadania mestského zastupiteľstva z roku 2012, kde bol o veci písomný záznam, tak Pročko vysvetlil, že podľa neho išlo len o silnejšie tľapnutie po chrbte. Známy moderátor sa opýtal Blahu či môže na ňom ukázať, čo urobil a silnejšie ho tľapol po chrbte.

Súvisiaci článok:

Koalícia porušila dohodu. Blaha ostáva kandidátom, odkazuje Smer

Blaha nazval Pročka telocvikárom, ktorý nemôže viesť žiaden rezort. „Aký rezort chcete viesť? Ministerstvo telesnej výchovy? Na kandidátke OĽaNO nemáte odborníkov, vy máte na kandidátke všelijakých kresťanských katolibancov ako je pán Vašečka alebo pani Záborská,“ vyhlásil Blaha.

Čo ťa nezabije, to ťa posilní

Toto je politika Smeru, ja som išiel do OĽaNO preto, že je plné slušných ľudí. Všimnite si, čo robí Smer a pán poslanec Blaha. Neskutočne špinia na ľudí, hádžu na ľudí hnoj, pretože to platí na ich voličov. Nie ukázať program, ale špiniť ľudí,… všetci slušní a dobrí ľudia zostanú (v štátnej správe) na svojich pozíciách, ale ja budem robiť všetko preto, aby zlodeji išli do basy a odsedeli si väzenie,“ obvinil Pročko Smer a Blahu. Dodal, že cieľom OĽaNO je odstaviť Smer od moci.

Večer po debate s Pročkom Blaha na sociálnej sieti napísal, že ho chcel známy moderátor po diskusii údajne napadnúť. „On sa tam psychicky zosypal a po relácii na mňa vrieskal, nech si to rozdáme medzi štyrmi očami a vyzeralo to, že sa chce so mnou pobiť. Psychopat. Ako Matovič. Magor k magorovi sadá. Výborne som sa zabával. Aj v politike sa občas potrebujete rozveseliť,“ napísal Blaha.

Pročko na Facebooku odporučil ľuďom aby si reláciu pozreli a urobili si vlastný názor. Iba stručne napísal: „Čo ťa nezabije, to ťa posilní“.

Pročkova reakcia

So žiadosťou o reakciu na vyjadrenia Ľuboša Blahu oslovil Denník S Joža Pročka. Známy moderátor a kandidát hnutia OĽaNO na poslanca NR SR nám povedal, že tvrdenie Ľuboša Blahu nie je pravda a opísal veci z úplne iného pohľadu.

„On si zakrýval mikrofón, nakláňal sa ku mne a rozprával mi potichu veci ako: ‚primitív, debil, kretén, hajzel‘. Toto on robil. Fuj, ja som nikdy v živote nikdy nič také zlé nezažil,“ povedal Pročko o debate s Blahom pre Denník S.

Na otázku, či je pravda, že si to chcel s Blahom rozdať medzi štyrmi očami, ako tvrdí poslanec Smeru, Jožo Pročko povedal, že Blaha jeho slová prekrútil. „Ja som sa ho len opýtal: ‚Takto by ste mi nadávali aj medzi 4 očami?‘,“ dodal Pročko.

Dnešný deň v skratke 😊1. PROČKO MA CHCEL PO BESEDE V NOVOM ČASE ZBIŤ – TO JE EŠTE VÄČŠÍ MAGOR AKO MATOVIČ Ráno som v…

Gepostet von Ľuboš Blaha am Dienstag, 14. Januar 2020

— TOP

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...