Zsuzsová: S Lipšicom sa osobne poznám. Treba ho vylúčiť z pojednávania

Daniel Lipšic (Zdroj: SITA)

Alena Zsuzsová, ktorá je obžalovaná z vraždy Kuciaka, chce, aby advokáta poškodených Daniela Lipšica vylúčili z pojednávania. Tvrdí totiž, že sa spolu osobne poznajú. Odkazuje tým pravdepodobne na ich údajnú internetovú komunikáciu, ktorá bola zverejnená skoro pred dvoma rokmi.

Obžalovaná Alena Zsuzsová v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej žiada, aby bol Daniel Lipšic vylúčený z pojednávania. Podala totiž námietku zaujatosti voči advokátovi poškodených.

Dôvod na námietku má byť ten, že sa osobne poznajú, čím Zsuzsová naráža na údajnú komunikáciu z minulosti. Zverejnené správy mali sexuálny obsah a táto údajná komunikácia bola zverejnená na internete v roku 2018.

Absurdné, hovorí advokát

Daniel Lipšic to označil za absurdné. Už v minulosti spochybnil pravosť tejto komunikácie a považuje ju za nonsens.

„Z obsahu tej komunikácie je zrejmé, že je vymyslená. Akonáhle začalo vyšetrovanie Gorily, začala sa proti mne štvavá kampaň. Je mi zrejmé, z ktorých miest táto kampaň išla, bolo to aj od osoby Mariana Kočnera,“ povedal Lipšic.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...