PRIESKUM Ukazuje ďalší prepad Smeru

Robert Fico (Zdroj: SITA)

Aj začiatkom januára by voľby vyhrala vládna strana Smer-SD, ktorú by volilo 17,7 percenta voličov. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu agentúry AKO pre televíziu TA3. Na druhom mieste sa v prieskume umiestnili Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) so ziskom 11,7 percenta.

Tretie miesto obsadila strana Za ľudí exprezidenta Andreja Kisku, ktorej by svoj hlas odovzdalo 10,4 percenta respondentov. Prieskum agentúra vypracovala v dňoch 7. až 9. januára na vzorke 1 000 respondentov. Na voľbách by sa určite zúčastnilo 64,8 percenta oslovených voličov.

Do parlamentu by sa dostalo celkovo deväť politických subjektov. Na ďalších miestach sa umiestnili koalícia strán PS/Spolu (9,1%), hnutie OĽaNO (8,3%), hnutie Sme rodina (7,6%), strana SaS (6,8%), KDH (6,2%), SNS (6,2%).

Brány parlamentu by neprekročila vládna strana Most-Híd (4,1%), Dobrá voľba (3,2%), Maďarská komunitná spolupatričnosť (2,5%), Vlasť (1,7%), Socialisti.sk (1,1%) či Demokratická strana (0,8%).

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...