Pavol Forisch je v kóme. Zdravotné problémy vraj začal mať po zatknutí v období zverejnenia Gorily

Pavol Forisch (Zdroj: Denník S)

Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby (SIS) Pavol Forisch, ktorého spolu s jeho spolupracovníkmi zatkli vlani krátko pred zverejnením nahrávky Gorila, je v kóme. S informáciou ako prvý prišiel portál Eurorešpekt a správu pre Denník S potvrdil Forischov podnikateľský partner Stanislav Žiaran, ktorého rovnako v rámci akcie Hyena zatkli spolu s Forischom.

Pred vlaňajším uverejnením nahrávky Gorila, ktorá mala byť údajne súčasťou rovnomenného spisu, zatkla polícia v októbri v rámci akcie Hyena dvoch bývalých príslušníkov Slovenskej informačnej služby Pavla Forischa, Jána Feranca a takisto aj Stanislava Žiarana.

Forisch bol obvinený z vydierania a z drogovej trestnej činnosti, Žiaran za vydieranie a nedovolené ozbrojovanie a Feranc taktiež za vydieranie. Policajti mali pri ich zadržaní a prehliadke priestorov zaistiť strelné zbrane, strelivo a množstvo drog. Trojicu však prokurátor prepustil na slobodu.

Forischovi sa však podľa vlastných slov po zatknutí zhoršil zdravotný stav a pre obavy a nedôveru voči slovenskému zdravotníctvu sa momentálne lieči v Nórsku, kde leží v kóme. Informáciu priniesol portál Eurorešpekt a správu pre Denník S potvrdil aj jeho spolupracovník Stanislav Žiaran, ktorého sme sa opýtali, prečo sa Forisch nachádza práve v Škandinávii.

„Bál sa. Zhoršil sa mu zdravotný stav po tej akcii Hyena a zdravotníctvo, ktoré tu je vieme ako funguje a pre koho funguje, takže hlavne z tohto dôvodu,“ povedal Žiaran pre Denník S s tým, že informácia o Forischovom zdravotnom stave je určite pravdivá.

Dvojica Forisch – Žiaran sa nikdy netajila snahou položiť Pentu a podala viac ako 50 trestných oznámení, z ktorých väčšina má súvislosť práve s aktivitami tejto finančnej skupiny.

Začal som sr*ť krv…

Pár dní pred koncom minulého roka Forisch na svojom facebookovom profile opísal zážitok, ktorý mal počas väzby s políciou. Vyšetrovateľ mu podľa jeho vlastných slov pri domovej prehliadke v rámci akcie Hyena zobral aj kompletnú zdravotnú dokumentáciu napriek upozorneniu, že to nemá v povolení na prehliadku a je to protizákonný zásah do Forischových práv a slobôd.

„Zo zdravotnej dokumentácie zistíte kompletný zdravotný stav osoby. Od narodenia po súčasnosť, a ak chcete niekoho zdravotne zlomiť, tak viete, kde má jeho telo slabé stránky. Viete presne, ako poškodiť zdravie bez fyzického zásahu,“ napísal Forisch na sociálnej sieti deň pred Vianocami.

Po zatknutí a umiestnení do cely predbežného zadržania vraj začal mať ex-SISkár zdravotné problémy. „Keď sme už všetci sedeli v CPZ v rámci akcie HYENA po výdatnej večeri a raňajkách začal som sr*ť krv. Zavolal som si službu a povedal som, nech zavolajú doktora alebo ma zoberú do nemocnice,“ opisuje Forisch svoju skúsenosť.

Po dohadovaní sa s políciou bol nakoniec prevezený do nemocnice na Cintorínskej ulici v Bratislave, ale ešte cestou mu vraj začal opúchať jazyk tak veľmi, že si do neho hrýzol, keď rozprával. Nemohol prehĺtať a zmenil sa mu hlas.

Napriek všetkému vraj lekárka po krátkom vyšetrení skonštatovala, že Forischovi nič nie je a jeho stav nie je život ohrozujúci. Teraz leží v kóme v Nórsku, kde pravdepodobne požiadal o azyl. Predvianočný status, v ktorom informuje o svojom zdravotnom stave, už písal pravdepodobne zo severskej krajiny.

Pavol Forisch v minulosti

Pavol Forisch spolupracoval v minulosti s poslancom Jozefom Rajtárom, ktorému mal posúvať informácie proti finančnej spoločnosti Penta. Práve s ňou mal Forisch a jeho kolegovia mimoriadne napäté vzťahy. Pente sľuboval, že ju položí a pôjde po nej pokiaľ na to bude „mať možnosti“ a pokiaľ to bude „legálne“.

Forisch pre Denník S vlani na jeseň uviedol, že Marian Kočner si u neho „chcel objednať diskreditáciu Sulíka, ale nezobral to“. Zmienil tiež kauzu mäsiarskeho giganta Mecom patriaceho Pente, ktorý má vraj páchať „samé podvody“ týkajúce sa DPH a Forisch sa s ňou sporí o miliónové pohľadávky. Pre Denník S v rozhovore povedal, že to bol Jaroslav Haščák z Penty, kto si mal objednať vraždu novinára Jána Kuciaka.

MÔJ VIANOČNÝ STROMČEK PÁR PODIVNÝCH UDALOSTÍ AKCIE HYENA.1. Vyšetrovateľ Ďurka mi pri domovej prehliadke zobral…

Gepostet von Pavol Forisch am Montag, 23. Dezember 2019

— TOP

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...