Brutálna vražda neďaleko Myjavy. Obeť ťahal za autom na povraze

Miesto činu brutálnej vraždy Zdroj (Facebook/Polícia Slovenskej republiky)

Cez víkend sa pri Myjave odohrala brutálny incident. Útočník najprv muža napadol oceľovou rúrou a potom ho tiahol za autom po lesnej ceste.

Útok sa stal v obci Poriadie, okres Myjava, kde 65-ročný Ján napadol 35-ročného muža. Agresorom má byť dôchodca, ktorý bol pravdepodobne pod vplyvom alkoholu. K incidentu vraj došlo po tom, ako ho mladší muž slušne upozornil, aby stíšil hlasno hrajúcu hudbu.

Ján mal na 35-ročného muža najprv zaútočiť oceľovou rúrou. Tou ho opakovane udieral do hlavy, čím mu spôsobil vážne zranenia

Následne priviazal jeho nohy o svoje vozidlo. V tomto momente sa mladšiemu mužovi pokúsili pomôcť jeho kamarátka a sused, avšak agresívny Myjavčan ich začal ohrozovať mačetou. Tí z miesta ušli a privolali políciu.

Šesťdesiatnik medzitým vyrazil so svojím vozidlom po lesnej ceste, pričom ťahal svoju obeť za sebou. Asi po kilometri jeho telo odviazal a hodil do blízkej močariny.

Šok, smútok, aj hnev

Polícia po zadržaní útočníka vykonala aj domovú prehliadku u 65-ročného Jána. Muži zákona na mieste zhabali viaceré nelegálne zbrane, čím sa k zločinu vraždy pridali aj nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami.

Agresívnemu dôchodcovi teraz hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

Užívatelia sociálnych sietí sa v reakciách častokrát zhodli, že za takýto brutálny zločin je spomínané odňatie slobody príliš nízke. „15-20 rokov za toto je smiešna sadzba,“ „za toto všetko čo spravil, dostane iba 15 – 20 rokov??“ reagujú rozhorčení ľudia.

Iní dokonca vyjadrili želanie, aby sa na Slovensku opätovanie zaviedol trest. „Doživotie alebo povraz…“, „…asi by sme mali znovu zaviesť všade v každej krajine trest smrti…“ komentovali ľudia tento ohavný čin.

— Juraj Orolín

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Zákaz herní a kasín v Nitre získal dostatok právoplatných podpisov

Zákaz herní a kasín v Nitre získal dostatok právoplatných podpisov

Pod petíciou za zákaz herní a kasín v Nitre bol dostatok právoplatných podpisov obyvateľov mesta. Potvrdila to kontrola, o ktorej minulý týždeň pre pochybnosti prokurátora rozhodlo mestské zastupiteľstvo. Petícia viedla mestských poslancov k prijatiu nariadenia o úplnom zákaze..

Horí výrobná hala v Šuranoch

Horí výrobná hala v Šuranoch

Už viac ako tri hodiny zasahujú hasiči pri požiari výrobnej haly v Šuranoch v okrese Nové Zámky. Horieť začalo krátko..