Treba jesť aj mäso, pretože rastlinná strava stráca živiny, hovorí írska profesorka

Mäso. Ilustračná fotografia (Zdroj: SITA)

Žiť len na diéte zo zeleniny pravdepodobne nebude možné, keďže obsah živín v nej postupne klesá. Hovorí to írska profesorka Alice Stantonová, ktorá poukazuje na výrazný pokles objemu živín v ovocí, zelenine, ale aj v obilninách. Pokles omega-3 mastných kyselín zaznamenali štúdie aj v lososoch, ktoré chovajú na škótskych farmách.

Zelenina a ovocie, ako aj ryby, postupne strácajú obsah živín potrebných pre človeka. Je preto potrebné, aby súčasťou ľudskej diéty ostalo aj klasické mäso ako hovädzina alebo jahňacina.

Vo svojom príhovore to povedala Alice Stantonová, profesorka kardiovaskulárnej farmakológie z Kráľovskej univerzity chirurgov v Írsku, informuje Guardian.

Stantonová na Oxfordskej farmárskej konferencii prezradila, že objem živín v ovocí, zelenine a obilninách klesol za posledných 50 rokov o 50 %.

Živiny neboli prioritou

„Pri rastlinnej strave sme zaznamenali pokles vo vitamínoch a kľúčových elektrolytoch o 50 % za dobu 50 rokov, pre genetickú selekciu atribútov, ako sú objem, uniformita a vzhľad týchto rastlín, aby vyzerali dobre na regáloch obchodov,“ vysvetľuje Santonová.

Čo sa však neselektovalo, je dostatočný nutričný obsah, ozrejmuje profesorka. Tvrdí však, že nie je vyslovene proti vegetariánstvu alebo vegánstvu.

„Dá sa konzumovať vyvážená strava, ak ste vegetarián. Je to trochu ťažšie, ale dá sa to aj pri vegánstve. Avšak, vyžaduje to veľa vedomostí a námahy, ktorú jednoducho väčšina populácie nemá,“ vysvetľuje.

Mnoho vedcov a aktivistov sa tiež snaží, aby sa znížila konzumpcia červeného mäsa, keďže vyžaduje množstvo zdrojov a najmä hovädzí dobytok vypúšťa množstvo skleníkových plynov.

Trpia aj ryby

„Určite treba znížiť emisie skleníkových plynov. Avšak trápi ma, že dramatické zníženie konzumpcie červeného mäsa sa považuje za riešenie,“ hovorí Stantonova a dodáva, že nutričné hodnoty obsiahnuté v mäse sú potrebné pre vývoj detí, najmä v prvých rokoch ich života.

Pokles živín sa má týkať aj rýb. Podľa nedávnej štúdie poklesol obsah omega-3 mastných kyselín v škótskych lososoch z fariem o polovicu len za 5 rokov.

„Hlavná správa je rovnováha. Rôzne skupiny jedál fungujú najlepšie, keď sa konzumujú dohromady a s mierou, ako súčasť vyváženej stravy,“ hovorí WIll Jackson, člen predstavenstva chovateľského priemyslu.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...