Hlina pokračuje v sebadeštrukcii. Pre spojenectvo s progresívcami sa vykrúcal v ďalšom rozhovore

Alojz Hlina (Zdroj: SITA)

Šéf kresťanských demokratov, Alojz Hlina, si ani v ďalšom interview o svojej politickej budúcnosti nenapravil imidž. Zrejme sa však o to ani nesnaží a vidina vládnutia bez Smeru mu za cenu straty vlastnej integrity skutočne stojí.

Šesť minút verbálneho slalomu začalo zo strany redaktorky TV Pravda pripomienkou, že politik sám predpovedal zrážku medzi liberalizmom a konzervativizmom, ale napriek tomu v mene svojej strany podpísal zmluvu s opačne hodnotovo orientovaným Progresívnym Slovenskom a chystá sa s ním rokovať.

Podľa Hlinu si to však „neprotirečí, je to fakt.“ Pozoruhodné je, že táto veta nie je tá najvtipnejšia, ktorá v oných sekundách zaznela. Vraj (zrejme po inšpirovaní sa novým seriálom od HBO) záleží aj na tom, či bude spomínaná zrážka „riadená a kontrolovaná v reaktore“ alebo „neriadená a špinavá“, z ktorej vznikne „Černobyľ.“

Keď bol vzápätí Hlina dopytovaný na svoje budúce správanie sa v jednom konkrétnom hroziacom konflikte, ktorý vznikne pri snahe PS pretlačiť registrované partnerstvá, odpovede sa diváci nedočkali. Akurát konštatovania, že na prijatie zákona treba 76 hlasov, čo jednak nie je úplná pravda a za druhé, je to suchá informácia z rokovacieho poriadku. Nie relevantná odpoveď pre vlastného voliča, ktorý vám vkladá obrovskú dôveru.

Pri nasledovnom vyjadrení sa k Trubanovmu drogovému škandálu sme sa okrem iného dozvedeli, že líder progresívcov je slobodný, plnoletý a má občiansky preukaz, že od kresťana sa vyžaduje odpúšťanie a že aj „Ježiš Kristus povedal Márie Magdaléne, choď a nehreš.“ Ako dobre pre Hlinu, že tieto reakcie sa do kostolných lavíc k voličom nedostanú.

— Tomáš Dugovič


Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...