Záhadné zrušenie zatykača, koniec vyšetrovateľa. Kočner mal ešte väčší dosah, ako sme si mysleli

Marián Kočner (Zdroj: TASR)

Vo vyšetrovaní kriminálnej činnosti Mariana Kočnera v posledných dňoch vyplávali na povrch dve zaujímavé informácie. Prvou je záhadné zrušenie príkazu na zadržanie Norberta Bödöra. Druhou zase koniec šéfa tímu vyšetrujúceho vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. A to pre komunikáciu s Mariánom Kočnerom, možným objednávateľom, v rozšifrovanej komunikácii cez aplikáciu Threema.

V oboch prípadoch ide o zaujímavý vývoj. Bödörovci boli doteraz považovaní za nedotknuteľných aktérov s veľkým vplyvom na políciu. K dnešnému dňu však môžeme s istotou tvrdiť, že mocenský vplyv skupiny z Nitry sa stále zmenšuje a môžeme sa tešiť na ďalšie odhalenia.

Príkaz na zadržanie Bödöra

Za záhadnú udalosť možno považovať iniciatívne prihlásenie sa na políciu zo strany Norberta Bödöra. Ten sa podľa informácií Nadácie Zastavme korupciu prihlásil orgánom koncom minulého roka. Nešlo však o iniciatívu občana s chuťou pomôcť „dobrej veci“. Na majiteľa firmy Bonul bol totiž vydaný zatykač, ktorý bol údajne v priebehu niekoľkých minút zrušený.

Nevedno odkiaľ mal podnikateľ informáciu o tom, že sa má dostaviť. No podľa jeho slov sa mu pokazil starý telefón a preto nebol dostupný. Presne ten, v ktorom sa nachádzala dnes už legendárna konverzácia s Mariánom Kočnerom.

Zmeny v tíme „Novinár“

Okolo Kočnerovej Threemy sa točí aj koniec šéfa vyšetrovacieho tímu Novinár, ktorý pracuje na rozlúsknutí vraždy Kuciaka a Kušnírovej. Šéf tohto tímu údajne komunikoval cez aplikáciu Threema s Mariánom Kočnerom. Ten je obvinený vo viacerých ekonomických kauzách a je podozrivý aj z objednávky vraždy Kuciaka.

Tento fakt nahráva verzii o pravosti komunikácie a v neposlednom rade potvrdzuje Kočnerov vplyv na políciu. Voči tomu sa síce ohradil poslanec Robert Fico, no keby bola pravda to, čo vraví predseda Smer-SD, tak sa žiadne personálne zmeny na polícii nedejú.

Vplyv na políciu

Tak v prípade Bödöra, ako aj v prípade Kočnera, je dosah na políciu evidentný. Záhadné zrušenie zatykača na nitrianskeho podnikateľa hovorí o vplyve majúcom dopad na priebeh vyšetrovaní. Koniec-koncov, Kočner sa s Bödörom v uniknutých správach radil o známostiach v radoch polície a justície pomerne otvorene.

Dnes sa táto „chobotnica“ rozkrýva. Odchod šéfa tímu Novinár však hovorí o tom, že veci zašli príliš ďaleko a už nie je možné ich prehliadať.

— Peter Števkov 

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...