Slovinskí policajti si pomýlili ladičku klavíra s výbušninou, zatvorili hranicu

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Policajti vyhlásili poplach a z hraničného priechodu odkláňali dopravu. Až privolaní experti skonštatovali, že podozrivý predmet je ladička klavíra.

Dôležitý hraničný priechod medzi Chorvátskom a Slovinskom bol v piatok viac ako hodinu zatvorený po tom, ako si slovinskí pohraničníci pomýlili ladičku klavírov s výbušninou.

Predmet našli v batožine jedného z cestujúcich v autobuse. Majiteľa ladičky, tridsaťdvaročného ruského občana, nakrátko zatkli, vyhlásili poplach a z hraničného priechodu odkláňali dopravu.

Predmet si následne prehliadli privolaní experti na zneškodňovanie výbušnín a až tí skonštatovali, že ide o ladičku klavíra.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Tesco sa sťahuje z čínskeho trhu

Tesco sa sťahuje z čínskeho trhu

Britský maloobchodný reťazec Tesco odchádza z Číny. Svoj 20-percentný podiel v spoločnom podniku Gain Land predáva čínskemu partnerovi China Resources Holdings za 275 mil. GBP. Spoločný podnik Tesco vytvoril v roku 2014, ako súčasť postupného utlmovania aktivít v..