Bizarné VIDEO. Kotleba dostáva požehnanie „svätým duchom Adolfa Hitlera“

Marian Kotleba reaguje na Vaskyho požehanie (Zdroj: Youtube)

Kontroverzný a odsúdený vloger Rudolf Vasky zverejnil video, na ktorom žehná lídra ĽSNS Mariana Kotlebu  „svätým duchom Ježiša Krista a svätým duchom Adolfa Hitlera.“ Incident sa udial ešte v apríli na pôde Najvyššieho súdu, keď sa rozhodovalo o (ne)rozpustení Kotlebovej strany. Marian Kotleba sa voči bizarnému aktu neohradil, nadšením však nesršal.

Najvyšší súd návrh generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára na rozpustenie Ľudovej strany Naše Slovensko zamietol 29. apríla. Čižnár návrh podal ešte v máji 2017.

Na pôde súdu sa v apríli objavil aj Rudolf Vasky, vloger známy svojimi kontroverznými vystúpeniami a komentármi, napríklad o krvavej revolúcií s roxormi v parlamente. Práve za jeho vyhrážky o útočení roxorom ho súd v Banskej Bystrici 12. júna potrestal odňatím slobody na 6 mesiacov podmienečne s ročnou podmienkou.

Vasky sa okrem iného „zviditeľnil“ aj konfliktom s poslancom SaS Petrom Osuským. Po tom, ako Vasky označil poslanca za fašistu, ho Osuský počastoval fackou. Polícia sa vtedy rozhodla prípadom nezaoberať. Vaskyho sťažnosť za „fašistický útok“ prokurátorka nepovažovala za dôvodnú.

Ježíš a Hitler?

Vloger opäť provokuje aj na jeho nedávnom videu, ktoré je akýmsi dokumentom o rozpúšťaní Kotlebovej strany. V 42. sekunde videa Vasky Kotlebovi žehná týmito slovami: „Žehnám vás svätým duchom Ježiša Krista a svätým duchom Adolfa Hitlera. My všetci sme Ježiš, my všetci sme Hitler,“ hovorí na videu Vasky. Predseda ĽSNS pri Ježišovi pokýve hlavou, pri zmienke o Hitlerovi reaguje zdvihnutím obočia a otočením.

Či už bolo Vaskyho požehnanie ironické alebo bolo skutočným vyjadrením sympatií k zakladateľovi nacistickej ideológie je otázne. Určite však súviselo s imidžom Kotlebu, ktorý je často obviňovaný z podpory nacizmu a jeho propagácie.

V roku 2017 Národná kriminálna agentúra napríklad preverovala dotácie, ktoré udelil pre basketbalový klub vo Veľkom Krtíši ako aj príspevok pre hendikepované deti . Problematická mala byť v oboch prípadoch suma 1488 eur. Číslo 1488 je totiž rozšíreným heslom medzi neonacistami, kde prvé číslo 14 odkazuje na takzvaných „štrnásť slov“ Davida Lanea, bývalého člena Ku Klux Klanu. Číslo 88 zase predstavuje dvakrát ôsme písmeno abecedy, čo má byť skratka nacistického pozdravu „Heil Hitler.“

— Juraj Orolín

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Slovenská pošta pozastavuje prijímanie zásielok určených do Talianska

Slovenská pošta pozastavuje prijímanie zásielok určených do Talianska

Talianska pošta pre pretrvávajúce šírenie koronavírusu a v záujme bezpečnosti s okamžitou platnosťou pozastavila doručovanie do rizikových obcí a oblastí v Taliansku. Preto Slovenská pošta, rovnako ako aj iné poštové podniky sveta, pristúpila k pozastaveniu prijímania zásielok, ktoré..