Aj obchodné reťazce Lidl, Terno a Kraj budú na Štedrý deň otvorené len do 11:00

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Zákonník práce pritom obchodom umožňuje mať na Štedrý deň otvorené do 12:00.

Obchodné reťazce Lidl, Terno a Kraj budú na Slovensku počas Štedrého dňa otvorené do 11:00. Svoje prevádzky tak zatvoria o hodinu skôr, keďže Zákonník práce im umožňuje mať na Štedrý deň otvorené do 12:00. Počas prvého a druhého sviatku vianočného, ako aj počas Nového roka a Troch kráľov sú obchodné reťazce podľa zákona zatvorené.

Spoločnosť Lidl zároveň na nedeľu 22. decembra a 29. decembra plánuje otvoriť svoje predajne už od 7:00. Na Silvestra zavrie tento reťazec svoje predajne o 16:00. Predajne Terno a Kraj budú v bežných dňoch počas obdobia od 23. decembra do 5. januára otvorené podľa klasických otváracích hodín. Výnimkou bude Silvester, kedy sa tieto predajne zatvoria o 17:00. Agentúru SITA o tom informovali hovorcovia spoločností.

Už skôr o svojich otváracích hodinách počas vianočných sviatkov informovali zvyšné obchodné reťazce pôsobiace na Slovensku (Billa, Tesco, Kaufland a COOP Jednota). Tie plánujú byť na Štedrý deň otvorené od skorých ranných hodín do 11:00. Počas prvého a druhého sviatku vianočného budú všetky tieto obchodné reťazce zatvorené. Na Silvestra nakúpia zákazníci vo všetkých spomínaných obchodoch minimálne do 14:00, vo väčšine prípadov však až do podvečera. Na Nový rok a počas Troch kráľov budú všetky tieto obchody podľa platnej legislatívy zatvorené.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Žena hospitalizovaná v trnavskej nemocnici nemá koronavírus

Žena hospitalizovaná v trnavskej nemocnici nemá koronavírus

V prípade ženy hospitalizovanej na infekčnej klinike Fakultnej nemocnice v Trnave nebolo potvrdené ochorenie na koronavírus. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa nemocnice Katarína Tittelová. Pacientku si zatiaľ nechávajú v nemocnici, ešte nie je jasné, kedy ju prepustia...