Francúzsky raper spieva o veľkej výmene európskej populácie. Vraj si len robí srandu

Záber z klipu (Zdroj: Youtube)

Vo Francúzsku riešia ďalšieho kontroverzného speváka. Ten vo svojom klipe odkazuje na „veľkú výmenu“, podľa ktorej bielych Európanov nahrádzajú migranti. Vraj ide o satiru a výsmech tým, ktorí veria teórii o výmene európskeho obyvateľstva za migrantov.

Vo Francúzsku vyvoláva vášne ďalší spevák cudzineckého pôvodu. Raper Younés s migrantským pôvodom vydal 4. decembra video klip s názvom Le Grand Remplacement. V tej sa vysmieva Európanom a oslavuje ich výmenu za cudzie obyvateľstvo.

Spevák v novom klipe odkazuje na tzv. Le Grand Remplacement, teda veľkú výmenu. Ide o pojem, ktorý spopularizoval francúzsky autor Renaud Camus v roku 2011 svojou rovnomennou knihou.

Označovaná ako krajne pravicová konšpiračná teória, Camus pod veľkou výmenou myslí najmä na rast populácie moslimov vo Francúzsku a poukazuje na ohrozenie a ničenie francúzskej kultúry a civilizácie. Tento proces má byť vedomou politikou francúzskych elít a Európskej únie.

Younés to však údajne zobral z druhého konca a vysmieva sa ľuďom, ktorí veria v túto veľkú výmenu. „Veľká výmena? Je to tvoja dcéra, ktorá ma miluje. Ktorá chce mať moje deti,“ spieva v piesni.

Zlé skúsenosti

Neskôr vo videu zase hovorí, že on sám je asi taký vzácny, ako beloch v Gard du Nord (ide sa o názov severnej vlakovej stanice v 10. obvode Paríža). Tento obvod je nazývaný aj „malé Turecko,“ pre vysokú koncentráciu tureckej menšiny v obvode.

Aj keď má byť teda zámerom výsmech, niektorí ľudia veria, že to raper myslí v skutočnosti vážne. Nebolo by to totiž prvý krát, keď speváci cudzineckého pôvodu vyzývali na výmenu obyvateľstva, alebo dokonca na násilie voči Európanom.

Napríklad v septembri roku 2018 vyvolal vo Francúzsku veľkú vlnu kontroverzie raper Nick Conrad, ktorý vo svojom klipe hovorí, aby boli bieli rodičia obesení a ich deti zabité. Conrad skončil na súde za vyvolávanie rasovej nenávisti a dostal pokutu 5000 €.  

Nemecku sa tento rok riešil prípad, keď na proteste za Palestínu mali vystúpiť raperi s antisemitickými textami. Vo svojich textoch spievajú napríklad o tom, ako chcú drviť Židov pod svojimi nohami. Koncert bol nakoniec pre odpor verejnosti zrušený.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

USA odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie

USA odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie

Spojené štáty odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie, ktoré sa malo uskutočniť v polovici marca v Las Vegas. Dôvodom je šírenie nového koronavírusu, informoval v piatok zástupca Trumpovej administratívy. Americký prezident Donald Trump pozval zástupcov 10-členného Združenia národov..