Zdrvujúci deň pre Trumpových súperov. Americký prezident oslavuje

Donald Trump (Zdroj: pixabay.com)

Vypočúvanie bývalého špeciálneho vyšetrovateľa Roberta Muellera v americkej Snemovni reprezentantov neprinieslo žiadne bombastické odhalenie, s ktorým demokrati počítali. Tí totiž očakávali, že Mueller príde s nejakým odhalením, vďaka ktorému by mohli odporcovia prezidenta Donalda Trumpa žiadať jeho impeachment (zbavenie funkcie). Nestalo sa a celá kauza okolo ruského zásahu do amerických prezidentských volieb nemala taký efekt, ako demokrati očakávali. 

Záver vyšetrovania je v skratke pomerne jednoduchý. Ruské firmy síce v Spojených štátoch šírili na sociálnych sieťach informácie na poškodenie Trumpovych súperov, ale jeho kampaň s nimi nespolupracovala. 

Mueller Trumpa pred členmi snemovne reprezentantov neobhajoval ani ho neočistil z obvinení, ale keďže nie je možné obžalovať úradujúceho prezidenta, tak ani nenavrhol ďalšie kroky.

Zrada 

Na otázky členov Snemovne Mueller odpovedal len veľmi vyhýbavo alebo sa snažil odbáčať od témy. Prezident Donald Trump po odpovediach bývalého špeciálneho vyšetrovateľa uviedol, že z jeho pohľadu išlo o zradu. Šéf Bieleho domu už v minulosti označoval vyšetrovanie za „hon na čarodejnice“. 

„Už nikdy nesmieme dovoliť, aby sa takáto zrada stala ďalšiemu prezidentovi… Keby ste o tom napísali román, nikto by ho nekupoval, bol by to prepadák, pretože by to bolo príliš neuveriteľné. Bola to hanba pre celú krajinu a dúfajme, že im to len tak neprejde,“ povedal Trump v reakcii na Muellerovu výpoveď pred Snemovňou reprezentantov. 

Americký prezident označil vypočúvanie bývalého špeciálneho vyšetrovateľa za „zdrvujúci deň pre demokratov“. 

Prehra demokratov

Mueller už na jar tvrdil, že jeho nové vypočúvanie pred členmi Snemovne je zbytočné, pretože celú kauzu už uzavrel a on sa v nej už nechce ďalej angažovať. Demokrati, ktorí sú sami rozdelení v názore či Trumpa odvolať však dúfali, že Mueller povie niečo nové, čo by skutočne viedlo k impeachmentu prezidenta. 

„Celé toto predstavenie bolo vždy o demokratoch snažiacich sa zvrátiť legitímne výsledky volieb z roku 2016 a dnes opäť fatálne zlyhali,“ napísal manažér Tumpovej kampane Brad Parscale o snahách demokratov pri vypočúvaní Muellera.

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Iránci si volia parlament

Iránci si volia parlament

V Iráne sa v piatok konajú parlamentné voľby, ktoré favorizujú konzervatívcov. O kreslo v 290-člennom parlamente sa uchádza..