Matovič povedal, čo je Štefunko za politika. Vrieska a klame, dostal odpoveď. Aká je pravda?

Ivan Štefunko (Zdroj: SITA)

Igor Matovič včera na tlačovej besede znova „nepoznal brata,“ keď sa tvrdo pustil do iniciatívy Za slušné Slovensko, Kiskovej strany Za ľudí a predovšetkým do koalície strán Progresívne Slovensko a Spolu (PS/Spolu). Okrem iného skritizoval vyjadrenia predsedu PS Michala Trubana o nových politikoch a pripomenul mu, že jeho podpredseda Ivan Štefunko už v politike nejaký ten rok pôsobí. Štefunko však následne obvinil Matoviča z klamstva. Aká je pravda? Na Štefunkovu politickú minulosť sme sa pozreli bližšie.

Igor Matovič na svojej tlačovke spomenul históriu najbližších politikov okolo Trubana. „Tak by som poprosil, aby ste pán Truban tu nehovorili o nových politikoch, lebo máte siamské dvojča Beblavého 17 rokov v politike a tretej strane,“ uviedol Matovič. Zároveň povedal, že bývalý predseda PS a súčasný podpredseda Štefunko je už v štvrtej strane a v politike pôsobí 20 rokov. „Tak čo tu hráte aké divadlo?“ opýtal sa Matovič.

Štefunko: Matovič vrieska

Odpoveď od podpredsedu PS na seba nenechala dlho čakať. Ivan Štefunko na sociálnej sieti napísal, že Matovič vrieska a klame. „Vedome klame on! Bol som v jednej strane SDĽ, resp. v jej mládežníckej organizácií. Nebol som členom ani v SDA a v Smere už vôbec nie,“ uviedol na margo Matovičových vyjadrení Štefunko.

Obrázok 1: Štefunkove vyjadrenie na sociálnej sieti (Zdroj: Facebook)

Ľavičiar a progresívec

Štefunko, ako sám tvrdí, začínal v združení Mladá demokratická ľavica, čo bola de facto mládežnícka organizácia Slovenskej demokratickej ľavice (SDĽ). Tam sa postupne vypracoval na pozíciu zahraničného tajomníka SDĽ.

Neskôr pokračoval svoje politické aktivity v rámci strany Sociálnodemokratickej alternatívy (SDA), v ktorej viedol ich mládežnícku organizáciu Mladí SDA. Figuruje aj na ich volebnej kandidátke z roku 2002, na ktorej je uvedený ako nečlen.

Zároveň na archivovanej internetovej stránke SDA môžeme nájsť, že bol členom ich odbornej rady pre MVO (mimovládne mládežnícke organizácie) a mládež. Strana SDA zanikla v roku 2004 zlúčením so stranou Smer, podobne aj strana SDĽ.

Čo by mohla byť spomínaná tretia strana? Potenciálne ňou Igor Matovič myslel Smer, na čo Štefunko reaguje jednoznačne odmietavo. V Smere skutočne už Štefunko nepôsobil, aj keď ho volil v roku 2006. Ešte aj v roku 2009 sa o sebe vyjadril ako o voličovi Smeru. Treba však pripomenúť, že Štefunko bol v tomto období voči Ficovej strane neraz kritický.

Šedá pravda

Matovič má pravdu, keď hovorí, že v koalícii PS/Spolu nepôsobia noví politici, keďže  mnohé z jej vedúcich osobností v politike figurujú už dlhé roky. Na druhej strane, jeho slová nie sú úplne presné a minimálne v prípade o Štefunkových štyroch stranách nemá pravdu. Štefunko bol doteraz členom dvoch strán, no dohromady sa angažoval v troch. V každom prípade, novým politikom určite nie je.

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Vydavateľstvo News and Media Holding zasahuje do volieb, keď cenzuruje inzeráty hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Na dnešnom tlačovom brífingu to uviedol líder hnutia Igor Matovič. Podľa jeho slov malo záujem OĽaNO inzerovať v médiách, ktoré z..