Ocitli sme sa v Matrixe? Fico sa zhodol s Matovičom. Obaja kritizujú iniciatívu Za Slušné Slovensko

Robert Fico (Zdroj: SITA)

Vstup nových subjektov na slovenskú politickú scénu vytvára medzi starými rivalmi pozoruhodné zhody. Minimálne pokiaľ ide o snahu udržať nových ašpirantov na vládnutie mimo parlamentných lavíc. Najnovším príkladom toho je vyjadrenie expremiéra Roberta Fica, že Igorovi Matovičovi kvituje osvojenie postoja, ktorý Smer razí od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. A teda, že ZSS bolo od začiatku prostriedkom k prevzatiu moci a nie nezávislé občianske hnutie.

Ficovmu vyjadreniu prechádzal spor lídra OĽaNO a zástupcov Za Slušné Slovensko. Prekážalo im, že Matovič si na oslavy Nežnej revolúcie takpovediac vybookoval celé námestie SNP.

V následnej výzve aktivisti Matovičovi odkázali, aby „prestal zneužívať výročie novembra 1989 na svoju politickú kampaň a prenechal námestie občianskej spoločnosti.“

Ten v rámci toho napísal, že „Za slušné Slovensko už nie je občianska iniciatíva, ale politická organizácia strany Za ľudí Andreja Kisku a PS/Spolu.“

Fico si mädlí ruky

Rozbroje medzi „námorníkmi,“ ktorí dovtedy plávali na spoločnej lodi, promptne využil už spomínaný expremiér vo svoj prospech a na svojom facebookovom účte zverejnil video, v ktorom vraví:

„Všeličo by som očakával, ale že budem súhlasiť s pánom Matovičom, je pre mňa absolútne neuveriteľné. Včera totiž vyslovil súhlas so stanoviskom Smeru, ktorý prezentujeme od vraždy novinára a jeho priateľky,“ zaznie z jeho úst v úvode.

„Iniciatíva Za Slušné Slovensko, ktorá bola financovaná zo zahraničia a ktorá stála za organizovaním protivládnych protestov, nie je žiadna občianska platforma. Je to obyčajná mládežnícka, politická organizácia Trubanovej a Kiskovej strany. Strán, ktorých túžba po moci sa úplne vymyká z hraníc demokracie,“ pokračuje.

„Ak majú byť tieto Sorosove deti kádrovou rezervou Trubanovej a Kiskovej strany, všetci vieme o čo v tejto krajine opäť ide,“
dodáva Robert Fico.  

„Do tohto kontextu diania výrazne zapadajú aj slávne výroky pána Trubana, že voliť by mali iba ľudia, ktorí platia vysoké dane, lebo iba oni vedia ako funguje svet. Alebo výrok pána Kisku, že ak opozícii nevyjdú voľby v marci 2020 podľa jej predstáv, treba urobiť revolúciu v uliciach,“ možno si vypočuť.  

Iniciatíva sa bráni

„Mrzí nás, ale nie úplne prekvapuje, že pán poslanec Fico pokračuje v opakovaní a šírení lží. Podstatou našej občianskej iniciatívy sú občianske a demokratické princípy, nie stranícke boje, tie prenechávame politikom. Uvedomujeme si, že začína kampaň a tá bude špinavá, ale odmietame sa do nej nechať zatiahnuť,“ píšu na svojom účte na sociálnej sieti.

Podľa ich mienky sa poslanec Fico slovnými útokmi iba snaží odvrátiť pozornosť od vlastných káuz.

„Berie do úst spomienku na Jána a Martinu, pričom dvaja nevinní mladí ľudia boli zavraždení práve za jeho vlády,“ pripomínajú protagonisti Za Slušné Slovensko.

„Sme a vždy sme boli občianska platforma, nie mládežnícka a už vôbec nie stranícka organizácia,“ oponujú Ficovi a Matovičovi.

— Tím Denník S

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...