Matovič sa háda aj s organizátormi protestov: Ste politická organizácia Kisku a progresívcov

Igor Matovič (Zdroj: TASR)

Igor Matovič posledné týždne akoby nepoznal brata. Tentoraz došlo k vyostrenej výmene názorov medzi ním a iniciatívou Za slušné Slovensko. Jablkom sváru je, že líder OĽaNO si  medzi 14. až 19. novembrom zarezervoval námestie SNP, kde pri príležitosti tridsiateho výročia Nežnej revolúcie plánuje organizovať svoje podujatia. Za to sa dočkal kritiky nielen od spomínanej iniciatívy, ale aj od viacerých osobností roku 1989.

Za slušné Slovensko vyzvalo Matoviča, aby nezneužíval výročie. Aktivisti tak reagujú na fakt, že si nemohli rezervovať námestie SNP ani na jeden deň počas novembrového výročia. „Igor Matovič bezohľadne zabral všetky termíny. O to väčšia arogancia je, že odmieta námestie prenechať aj priamo organizátorom a hlavným osobnostiam Nežnej revolúcie a to len preto, aby túto udalosť využil na svoju politickú kampaň a vyťažil z nej politické body,“ uviedla iniciatíva vo svojom stanovisku.

Vraj sa obával extrémistov

Matovič tvrdí, že si námestie rezervoval preto, aby zabránil zneužitiu výročia extrémistami. „Bola to občianska povinnosť. Nechceli sme sa prizerať tomu, ako fašisti demonštrujú na námestí SNP,“ povedal. Rovnako podotýka, že podobne si námestie zarezervoval aj v rokoch 2017 a 2018. „Urobili sme tak aj niekoľko rokov dozadu, nikomu to predtým nevadilo. Zrazu, keď sa blížia voľby, tak som najhorší nepriateľ,“ dodáva.

Kto teda klame?

Podľa Matoviča iniciatíva klame, keď tvrdí, že odmietol prenechať Námestie SNP osobnostiam revolúcie. „Keď sa toľko oháňali slušnosťou, je podlé takto klamať,“ hovorí. Podľa jeho slov nebolo zatiaľ hnutie OĽaNO kontaktované žiadnou osobnosťou ani samotnou iniciatívou Za slušné Slovensko s požiadavkou, aby im námestie prepustili.

Predseda OĽaNO tiež kritizuje fakt, že práve Za slušné Slovensko ho obviňuje z robenia politickej kampane a vymáhania politických bodov. „Ukázalo sa, že ide o politickú organizáciu Andreja Kisku a Progresívneho Slovenska,“ povedal na margo iniciatívy.

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...