Zbrklosť progresívcov po Dúhovom pochode. Porciujú sliepku, ktorá behá po dvore

Ivan Štefunko (Zdroj: TA3.com)

Triezvo zmýšľajúci človek by mohol mať radosť pri pohľade na titulky médií, ktoré sa posledné dni konečne venujú demografickej krivke na Slovensku. Jedny v pozitívnom, iné zase v negatívnom slova zmysle. Pochody Hrdí na rodinu a Dúhový Pride sa pritom bytostne týkajú tohto problému. Bohužiaľ, záujem politikov o spomenuté témy je len veľmi povrchný a blížiaci sa termín volieb vysvetľuje zvýšenú aktivitu politikov na týchto podujatiach. Ani jedna strana neprináša reálne riešenia a témy ostávajú v rovine politického marketingu zo stredoveku. Ukážem sa pred voličom, nasľubujem mu nesplniteľné a „odfajknem“ si verejné vystúpenie pred voľbami.

O tom svedčia aj vyjadrenia podpredsedu Progresívneho Slovenska Ivana Štefunka. Ten počas bratislavského Dúhového pochodu ukázal, aká tenká je hranica medzi politickým marketingom a prvoplánovým populizmom. Podpredseda progresívcov sa vyjadril, že registrované partnerstvá sú podmienkou pre zostavenie vlády s koalíciou PS/Spolu. A to aj napriek veľmi čerstvo uzavretému „paktu o neútočení“ s KDH.

Progresívci sa už vidia pri moci

Nejde o nič menej ako o prvoplánový a nepremyslený zámer osloviť LGBTI komunitu podmienkou, ktorá je neakceptovateľná pre partnerov typu KDH, Sme rodina a OĽANO. Inými slovami, populizmus v kombinácii so zbrklosťou bývalého predsedu PS. Tá ho koniec-koncov aj stála predsednícku stoličku spoločne s podozrivými tendrami spoločností, v ktorých Štefunko vlastní aktíva. Podpredseda PS by si mal dať pozor na takéto vyhlásenia, inak by ho pri podpise ešte veľmi vzdialenej koaličnej zmluvy mohli dobehnúť. Nehovoriac o tom, že už teraz mnohí v liberáli „porciujú sliepku ktorá ešte behá po dvore“, čo je absolútne netaktické. Štefunko jednoducho ráta, že vyhrajú voľby s vysokými percentami.

Ostáva len konštatovať, že obe témy, tak ako podpora rodiny, ale i práva menšín, sú zatiaľ len zneužívané na politický marketing. Je nad slnko jasné, že hodnoty, či už konzervatívne alebo liberálne, budú hlavným mobilizačným prvkom nadchádzajúcich volieb.

Problémom je však reálne riešenie. To zatiaľ ani jedna strana neponúkla. Pravdepodobnosť, že PS/Spolu by v prípadnej koalícii našli dostatok hlasov na schválenie registrovaných partnerstiev je v súčasnej situácii blízka nule. Dokonca nie je ani isté, že na túto tému existuje konsenzus aj medzi samotnými progresívcami a Beblavého SPOLU.

Čas na zdravý kompromis

Na druhú stranu homosexuáli sú súčasťou našej spoločnosti a mali by mať prístup aspoň k administratívnym či bankovým možnostiam partnerov.

Potom je tu téma ochrany rodiny. Mladiství by nemali byť vystavovaní propagácii homosexuality na verejnosti či na školách. Sexualita je intímna záležitosť, ktorá by mala byť riešená diskrétne s rodičom, odborne vzdelaným pedagógom alebo psychológom. A nie v uliciach na pochodoch.

Zároveň by sa naši politici mali zamyslieť na primeranou propagáciou rodičovstva a partnerstva, spoločne s tvorbou adekvátnych podmienok na založenie rodiny. Nič z tohto však nebude riešiteľné, pokým sa o tieto témy budú politici zaujímať len ako o súčasť svojich kampaní. Nakoniec, emotívne témy vždy budú tie najpútavejšie a čo by nám zostalo, keby neboli politické kampane pútavé?

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...