Voľby sme vyhrali štyrikrát. Ficove obvinenie nám nepoškodí, myslí si Pellegrini

Peter Pellegrini na dnešnom sneme (Zdroj: SITA)

Oslavujeme 20 rokov vzniku strany, ktorá patrí medzi najúspešnejšie politické subjekty na slovenskej politickej scéne. Na dnešnej tlačovej konferencii po slávnostnom sneme strany Smer-SD to vyhlásil predseda vlády SR a podpredseda vládnej strany Smer-SD Peter Pellegrini. Konštatoval tiež, že obvinenie Roberta Fica z podnecovania rasovej nenávisti stranu podľa jeho názoru nepoškodí.

Pellegrini zdôraznil, že strana štyrikrát vyhrala voľby a verí, že aj budúcoročné nadviažu na sériu týchto úspechov. Hlavnou povinnosťou je podľa neho držať a rozvíjať sociálny štát.

„Sme najstabilnejšou politickou stranou v našej krajine a máme šancu na skvelý výsledok aj v ďalších voľbách. Nezakrývame si oči a vieme, že strana Smer bude hlavným terčom politických a mediálnych útokov, ale sme zomknutí a presvedčíme občanov, že politika sociálnej demokracie a stabilný prístup musia zvíťaziť,“ vyhlásil. Smer je podľa jeho slov odborne a personálne pripravený, aby vyhral voľby a aby mohol viesť krajinu ďalšie roky.

Premiér si nemyslí, že obvinenie Roberta Fica z podnecovania rasovej nenávisti stranu nejako poškodí. Priblížil, že išlo o komentovanie rozhodnutia súdu a nepresadzovalo sa v ňom rovnaké stanovisko ako zaujal Milan Mazurek (ĽSNS).

Opätovne vyhlásil, že je dôležité, aby definitívne rozhodnutie v tejto veci prijali prokuratúra a polícia. Slovensko podľa predsedu vlády čelí výzvam, ktorým predtým nikdy nečelilo. Spomenul klimatickú krízu či digitálne zmeny.

Pellegrini vo svojom dnešnom prejave na úvod snemu ospravedlnil predsedu strany Roberta Fica, ktorý sa pre problémy s tlakom nemohol na sneme zúčastniť. Všetci zúčastnení ho podporili potleskom. Ficov stav je podľa jeho slov stabilizovaný a je v opatere zdravotníkov.

Slávnostný snem, ktorý sa konal pri príležitosti 20-teho výročia vzniku strany, viedol a predsedal mu podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár. Predseda vlády vo svojom príhovore zdôraznil, že Slovensku ponúka dlhodobý plán a zodpovedné vládnutie. Je pripravený prijať odvážne riešenia. Odmietol akúkoľvek spoluprácu s fašistami, pretože by to podľa neho pošliapalo idey ich strany.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Roberta Fica z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu.

Podľa posledného prieskumu verejnej mienky agentúry AKO, ktorý uskutočnila od 19. do 25. novembra tohto roka na vzorke tisíc respondentov, by Smer-SD volilo 18,4 percenta voličov. Agentúra Focus namerala strane v prieskume od 30. októbra do 6. novembra na vzorke 1 020 respondentov podporu 20 percent.

Politické strany, hnutia a koalície museli podať návrh kandidačnej listiny do parlamentných volieb najneskôr do 1. decembra. Na kandidačnej listine môže byť najviac 150 kandidátov.

Po podaní kandidačnej listiny nie je možné dopĺňať kandidačnú listinu o ďalších kandidátov ani meniť ich poradie. Stiahnuť kandidátku, vzdať sa kandidatúry, alebo odvolať kandidáta je možné 48 hodín pred začiatkom volieb, teda 27. februára 2020 do 7:00.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Penta zasahuje do volieb. Cenzuruje inzeráty, tvrdí OĽaNO

Vydavateľstvo News and Media Holding zasahuje do volieb, keď cenzuruje inzeráty hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Na dnešnom tlačovom brífingu to uviedol líder hnutia Igor Matovič. Podľa jeho slov malo záujem OĽaNO inzerovať v médiách, ktoré z..