Opozícia sa nevie dohodnúť ani v Česku. Keby Babiš nemal pirátov, musel by si ich vymyslieť, hovorí Kalousek

Miroslav Kalousek (Zdroj: SITA)

České pravicové a liberálne opozičné strany začali rokovať o možnej spolupráci, zatiaľ sa im však veľmi nedarí. Neprešiel ani deň od štvrtkového spoločného stretnutia a predstaviteľ Pirátov Jakub Michálek obvinil zakladateľa strany TOP 09 Miroslava Kalouska, že práve jeho osoba stojí v ceste bližšej spolupráci opozičných strán. Kalousek mu na oplátku odkázal, že činnosť Pirátov nahráva akurát tak premiérovi Andrejovi Babišovi, pretože Piráti podľa neho rozoštvávajú opozíciu.

“V okamžiku, keď jednu z najsilnejších funkcií má pán Kalousek, je nemožné, aby sme presadili akúkoľvek alternatívu, pretože pán Babiš to bude vždy otáčať na pána Kalouska,” vyhlásil v piatok Michálek. Kalousek má totiž podľa neho zlú povesť a najlepšie by opozičnej spolupráci pomohol tým, keby odstúpil. Podľa Michálka majú podobný názor na Kalouska aj ostatné opozičné strany, len ho nevyslovujú verejne.

“Keby Andrej Babiš nemal Pirátsku stranu, musel by si ju vymyslieť,” reagoval na Michálkove slová na Twitteri Kalousek. Zastala sa ho aj nová predsedníčka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, a tiež podpredseda Občianskej demokratickej strany (ODS) Martin Kupka. “Kádrovanie by som čakal od komunistov, možno od poslancov z hnutia ANO, ale od Pirátov by som to nečakal,” cituje Kupku Česká televízia.

—  SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Tesco sa sťahuje z čínskeho trhu

Tesco sa sťahuje z čínskeho trhu

Britský maloobchodný reťazec Tesco odchádza z Číny. Svoj 20-percentný podiel v spoločnom podniku Gain Land predáva čínskemu partnerovi China Resources Holdings za 275 mil. GBP. Spoločný podnik Tesco vytvoril v roku 2014, ako súčasť postupného utlmovania aktivít v..