Irónia osudu. Pred budovou nemeckého parlamentu vykopú priekopu

Bundestag (Zdroj: Pixabay.com)

Pred budovou Nemeckého spolkového snemu (Bundestagu) má vyrásť nová bezpečnostná zóna. Tá bude zahŕňať priekopu širokú desať metrov a hlbokú dva a pol metra, spoločne s plotom na oboch stranách ako aj novým návštevníckym centrom. Ide o súčasť zvýšených bezpečnostných opatrení okolo budovy Spolkového snemu.

Tieto nové opatrenia nahradia dočasný kovový plot pred priečelím budovy, ako aj provizórne objekty, kde sa vykonávajú bezpečnostné prehliadky. Predpokladaná cena nových opatrení a budov sa odhaduje na 150-miliónov eur. Nie je zatiaľ známe, kedy začne výstavba, avšak očakáva sa, že by nová bezpečnostná zóna mala byť hotová v roku 2023.

Návrh na novú bezpečnostnú zónu prichádza od tzv. rady starších Spolkového snemu. V nej sú zastúpení lídri jednotlivých parlamentných frakcií ako aj predseda snemu.

Ide o takmer úsmevnú situáciu, keďže väčšina nemeckých politických strán presadzuje liberálnu imigračnú politiku. Iba minulý týždeň sa sociálnodemokratický minister zahraničných vecí Heiko Maas vyjadril, že Nemecko by malo byť lídrom v prijímaní migrantov. „Pre záväzný mechanizmus prerozdeľovania (utečencov) potrebujeme spojenectvo tých, čo sú pripravení pomôcť,“ povedal Maas. „Teraz musíme napredovať s tými členskými štátmi, ktoré sú pripravené utečencov prijímať — a všetci ostatní sa môžu pridať,“ dodal. Nuž, už to tak asi chodí, že „ľudomilovia“, ktorí kážu stavať mosty namiesto múrov, sa teraz musia sami oplotiť.

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Čínska loď použila laser proti americkému lietadlu

Čínska loď použila laser proti americkému lietadlu

Torpédoborec čínskeho námorníctva použil laser proti americkému hliadkovému lietadlu, ktoré letelo nad Filipínskym morom. Vo štvrtok to po viac ako týždni od incidentu, ktorý sa stal takmer 612 kilometrov západne od ostrova Guam, potvrdilo americké námorníctvo. P oužitie..