Kapitánka Racketeová má nebezpečné nápady a hovorí hlúposti

Carola Racketeová (Zdroj: Pixabay.com)

Kapitánka lode Sea-Watch 3 Carola Racketová, známa svojím zatknutím za nelegálne zakotvenie v talianskom prístave, počas ktorého narazila do policajného člnu, žiada, aby Európa prijala všetkých migrantov v táboroch na pobreží Líbye. Tých tam môže byť podľa súčasných odhadov až 500- tisíc.

Rovnako by podľa nej mala Európa prijať všetkých ‚klimatických utečencov‘, teda ľudí, ktorí sú podľa nej prinútení utiecť zo svojej krajiny pre klimatické zmenám. Podľa Racketová to bola industrializácia Európy, ktorá zničila možnosť pestovania jedla v niektorých afrických krajinách. „Azyl nemá žiadny limit!“ nechala sa počuť Racketová, čím sa de facto vyslovila za neobmedzenú africkú imigráciu do Európy.

Okrem toho, krajiny ako Nemecko majú podľa Racketeovej historickú zodpovednosť za Afriku. Môže vraj za to ich koloniálna minulosť. 

Historické súvislosti, ako sú napríklad predstavenie antibiotík a vyspelých poľnohospodárskych technológií Európanmi v Afrike, ktoré v konečnom dôsledku viedli k nebývalému rastu africkej populácie, teda podľa všetkého Racketovej unikajú.

Od koho sú tie emisie?

Okrem starania sa o utečencov by mala Európa lepšie bojovať proti klimatickým zmenám. Tie sú podľa kapitánky problémom, ktoré nútia Afričanov utekať z ich krajín. „Emisie oxidu uhličitého musíme dostať na nulu,“ uviedla Carole.

Je nepochybné, že Európa má na historických emisiách veľký podiel. Ak chce však Racketová meniť súčasný stav, možno by sa mohla pozrieť na aktuálny rebríček znečisťovateľov. V prvej desiatke tých najväčších sa totiž nachádzajú len dve európske krajiny a to Nemecko a Rusko (štúdia https://ceasepollution.com/top-10-biggest-polluters-in-the-world/).

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...