ESET podal žalobu aj na Harabina. Teším sa, tvrdí sudca

Štefan Harabin (Zdroj: SITA)

Sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin je známy tým, že sa rád púšťa do súdnych sporov so svojimi kritikmi. V rokoch 2006 až 2013 vysúdil Harabin len od médií viac ako 150-tisíc eur a rovnakú sumu vyhral aj v spore s Generálnou prokuratúrou. To však išlo o žaloby, ktoré podával Harabin za poškodenie povesti, ale teraz sa údajne teší na žalobu, ktorú na neho podala firma ESET.

Spoločnosť ESET podala v júli žalobu na poslanca Národnej rady SR Ľuboša Blahu za sériu videí na sociálnej sieti, v ktorých napríklad tvrdí, že firma „vlastní médiá a platí viacerých politikov“, ale žaloba prišla až vo chvíli, keď Blaha obvinil ESET, že je napojený na americkú spravodajskú službu CIA.

Bývalý minister spravodlivosti v prvej Ficovej vláde Štefan Harabin však portálu Pluska prezradil, že žalobu na jeho osobu podal Eset ešte pred tým, ako sa to stalo Blahovi. Aj v jeho prípade to je vraj za status na sociálnej sieti.

Pred prezidentskými voľbami Harabin na svojom facebookovom profile napísal: „Spoločnosť ESET sa výrazne politicky angažuje. Vytvorili politické hnutie a jeho podpredsedníčka sa uchádza o prezidentský palác.“

Harabin odmietol predžalobnú výzvu známej IT spoločnosti, v ktorej požadovala, aby stiahol, podľa nej nepravdivé a poškodzujúce informácie uverejnené na sociálnej sieti.

Harabin sa teší

Spoločnosť podanie žaloby potvrdila s tým, že „súvisela s jeho nepravdivými a nepodloženými výrokmi na adresu spoločnosti ESET ešte počas prezidentskej kampane“. Harabin si však z ďalšieho súdneho sporu ťažkú hlavu nerobí.

„Veľmi sa teším na tento súd,“ povedal Harabin. Sudca Najvyššieho súdu dodal, že chce počas procesu preukázať spôsob financovania a mechanizmus podnikania spoločnosti.

Na súde, ktorý ešte nemá vytýčené pojednávanie, chce Harabin vytiahnuť aj ďalšie veci. „Ako si tu ESET kupuje funkciu prezidenta, ako si chce kúpiť funkciu predsedu vlády, a ako by si možno chcel kúpiť aj súdy,“ povedal Harabin pre Plusku.

Exminister spravodlivosti z čias prvej Ficovej vlády sa podľa vlastných slov teší aj na advokáta, ktorý má v tomto spore zastupovať ESET. Ide údajne o právnika, ktorý všetky predošlé súdne spory s Harabinom prehral.

Spoločnosť, ktorá sa zaoberá vývojom softvéru trvá na tom, že má pravdu. Nechce však finančné odškodnenie, ale iba ospravedlnenie a zastavenie, podľa nej bezdôvodných, útokov.

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...