Matovič sa musí ospravedlniť Marčekovi a Šimkovičovej. Obvinil ich z brania úplatkov

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Mandátový a imunitný výbor Národnej rady SR na dnešnom rokovaní rozhodol, že líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič sa musí na najbližšej parlamentnej schôdzi ospravedlniť nezaradeným poslancom Národnej rady SR okolo Petra Marčeka.

Dôvodom sú jeho výroky, ktoré predniesol na adresu poslancov počas mimoriadnej 50. schôdze parlamentu, na ktorej sa opozícia pokúšala vysloviť nedôveru premiérovi Petrovi Pellegrinimu. Matovič vtedy vyhlásil, že koalícia si kupuje hlasy nezaradených poslancov parlamentu, ako je napríklad Peter Marček.

Výbor začal v tejto veci v septembri voči Matovičovi disciplinárne konanie. „Disciplinárne konanie na pána Matoviča, ktoré podali pani Šimkovičová a pán Marček, dnes bolo prijaté s rozhodnutím, že je opodstatnené. Matovič sa má v zmysle rokovacieho poriadku ospravedlniť za tieto výroky, ktoré vyriekol voči uvedeným poslancom 13. septembra. V prípade, ak sa neospravedlnení na rokovaní Národnej rady SR, tak mu bude udelená pokuta v zmysle rokovacieho poriadku 1 000 eur,“ objasnil po rokovaní výboru jeho predseda Juraj Blanár (Smer-SD).

Zároveň priblížil, že sa v súčasnosti robia všetky administratívne úkony, aby bolo Matovičovi toto rozhodnutie oficiálne zaslané poštou. „Potom, ako si ho vyzdvihne, tak má povinnosť ospravedlniť sa na najbližšom rokovaní pléna,“ dodal predseda výboru.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...