Merkelová sa na verejnosti triasla už tretíkrát. Vraj sa nič zvláštneho nedeje

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

Zvláštne triašky na verejnosti otvárajú otázku o zdraví nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. Tú zasiahla triaška na verejnom podujatí už po tretíkrát v priebehu jedného mesiaca.

Prvýkrát si médiá všimli zvláštnu triašku kancelárky 18. júna, keď stála vedľa nového prezidenta Ukrajiny Vladimíra Zelenského. Merkelová to vtedy komentovala a triašku zviedla na príliš teplý deň, po vypití pár pohárov vody sa mala cítiť lepšie. Podľa niektorých zdrojov mala Angela podobnú triašku v teplom počasí aj v roku 2017 počas návštevy Mexika.

Koncom júna sa situácia opakovala, tentokrát v prezidentskom paláci v Berlíne počas prejavu prezidenta. Naposledy prepadla Merkelovú triaška vo štvrtok pri príležitosti slávnostného hrania hymien Fínska a Nemecka na vojenskej ceremónii.

Na otázky o naštrbení jej zdravia odpovedá negatívne: „Som v poriadku,“ povedala pre médiá po stretnutí s premiérom Fínska Antti Rinnom. „Musím s tým teraz chvíľu žiť, ale mám sa veľmi dobre a ľudia sa nemusia báť,“ dodala. Merkelovej hovorkyňa Ulrike Demmerová odmietla odpovedať na otázku, či boli podobné triašky zahliadnuté viackrát, ako sú tri známe prípady

Merkelová bude mať 17. júla 65 rokov. Je známa svojou húževnatosťou a nie je verejne známe, či trpí nejakými zdravotnými problémami. Podľa viacerých zdrojov je však Parkinsonova choroba, ktorej príznaky sú napríklad aj podobné triašky, vylúčená. Zdravotný špecialista Dr. Christoph Specht po druhom incidente naznačil, že by potenciálne mohlo ísť o infekciu.

Kancelárka Angela Merkelová momentálne slúži svoje štvrté funkčné obdobie, po konci ktorého plánuje odchod z politiky. Stať sa tak má v roku 2021.

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Trump je pripravený podpísať mierovú dohodu s Talibanom

Trump je pripravený podpísať mierovú dohodu s Talibanom

Americký prezident Donald Trump je pripravený podpísať mierovú dohodu s militantným hnutím Taliban v Afganistane, ak vydrží dočasné prímerie. Šéf Bieleho domu to vyhlásil pred svojou cestou do Indie. "Je čas prísť domov. Chcú prestať. Viete, bojovali veľmi..