Konšpirátor? Hasčákovi ide o prdel, hrozí vláda Smeru, Kisku a progresívcov podľa scenára Penty, varuje Matovič

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

Rola večného opozičného poslanca strieľajúceho spoza bučka sa lídrovi OĽaNO zapáčila natoľko, že v nej mieni pokračovať aj po nasledovných parlamentných voľbách.

Bolo by to jedno z vysvetlení, prečo si svojimi poslednými činmi a výrokmi odplašuje de facto všetkých možných koaličných partnerov. V kombinácii so stratou podpory samotnej verejnosti, ale aj iných sympatizantov, ho to však môže stáť kariéru. Jednoducho povedané, Matovič sa prepočítal a staviť na jeho ďalšie účinkovanie v poslaneckých laviciach naozaj nie je tutovka.

Tri klince do rakvy

Začalo to pred pár týždňami slovným útokom na novinárov a liberálov v úmysle vymedziť sa voči novým stranám Kisku a Trubana a zahrať na strunu konzervatívnejšiemu elektorátu. Obe napadnuté skupiny však Matoviča dovtedy buď priamo podporovali, alebo ticho tolerovali. Tento ťah sa ukázal ako kontraproduktívny a údery, ktoré od nich dostáva na oplátku, ustáť nevie.

V snahe vykryť výpadok Matovič ohlásil spustenie prokresťanskej platformy Odvážne, čo sa opäť ukázalo ako diletantské rozhodnutie. Jednak mu jeho úprimný záujem o kresťanstvo okrem zopár trnavských dôchodkýň verí málokto, za druhé by mal venovať energiu záchrane starého projektu a nie štartu nového a po tretie, nevyšla mu ani promo debata s Alojzom Hlinom v TA3, v ktorej líder KDH pôsobil predsa len o niečo presvedčivejšie.

Najviac bolestivý je však pre Matoviča odchod spolupracovníkov, ktorý zavŕšil Remišovej presťahovaním sa ku Kiskovi. Zaplátať personálnu dieru a dať strane nový impulz by pri veľkej snahe bolo možné, ale to by musel líder OĽaNO loviť v iných vodách. Povedzme v národno-konzervatívnych (keď už sa teda hrdí otvorenosťou kandidátky), čo by jeho proklamovanej osobnej filozofii až tak neprotirečilo. Posledný veľký angažmán pre Jaroslava „Transatlantického“ Naďa je ale dôkazom, že prípravy na politické harakiri sú stále v plnom prúde.

Igorova konšpirácia?

Včera v ranných hodinách, ako čerešničku na torte, Matovič na facebooku uverejnil status, v ktorom sa zamýšľa nad zložením novej koalície so zreteľom na príchod Tomáša Druckera do straníckej politiky, čím doplnil svoju úvahu o „pláne Penty“, spred niekoľkých hodín. Výpočet nepravdepodobnej zostavy podráždil mnohých končiac administrátormi stránky Zomri, ktorá má pri tvorbe verejnej mienky veľkú váhu.

Šéf OĽaNO svoje zamyslenie začal konštatovaním, že „Drucker neskončil pre svoju neschopnosť buchnúť po stole, ale pre svoju neschopnosť vysvetliť špinavé kšefty s rodinou Dvoreckých…“ a dodal, že podiel na Druckerovom vtedajšom odchode z vysokej politiky mali aj jeho tlačovky.

„A teraz nám tento kšeftár ide zakladať ďalšiu stranu podľa scenára Penty o vláde národného zmierenia (Kiska+PS/SPOLU+Smer bez Fica+Drucker),“ pokračoval Matovič nižšie.

Úmysel pomalej tvorby takejto vlády bude podľa neho prebiehať v štyroch krokoch. Najprv bude treba „všade hovoriť, že so Smerom nepôjdeme.“ Následne zraziť potenciál všetkých strán pod 5%-nú hranicu zvoliteľnosti okrem dua „Kiska+PS/SPOLU.“ V treťom bode podľa Matoviča „prepadne 10-15% demokratických opozičných hlasov“ a nakoniec zástupcovia týchto strán predstúpia pred kamery a povedia že „za tejto situácie nezostáva iná možnosť, ak nechceme, aby vládol Smer s podporou Kotlebu.“

„… a kľudne si píšte, že blúznim. Celé Slovensko ma odsudzovalo takto 4 roky dozadu, keď som vopred hovoril, že veriť Bugárovi a Procházkovi je naivné, že nás zradia. A stalo sa a do bodky som mal pravdu. Mám na tieto “charaktery” čuch. Tentokrát však ide Haščákovi o prdel, takže výrazná motivácia navyše,“
uzavrel Matovič, vedomý si kontroverznosti svojich vyjadrení.

Či už má politik pravdu alebo nie, smerodajné sú percentá vyjadrujúce dôveru po voľbách. O tom, že si z nich Matovič opäť kúsok ukrojil nepochybuje zrejme nikto okrem zopár jeho skalných.

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...