V opozícii plánujú vládu s Pellegrinim, šokuje Matovič o tom, čo zaznelo na rokovaniach

Aktuálna správa (Zdroj: Denník S)

Jednou z charakteristických čŕt politiky Igora Matoviča je rázna kritika vládneho Smeru a odmietanie participácie s touto stranou na akejkoľvek úrovni. A už len samotné náznaky spolupráce s najsilnejšou vládnou stranou vyčíta aj svojim opozičným kolegom. Urobil tak pred niekoľkými týždňami a podozrenie z chystanej spolupráce Smeru a novej opozície zopakoval aj pred niekoľkými minútami. „Po nich to dáme aj spolu s Pellem,“ tlmočí na Facebooku líder OĽaNO slová, ktoré odpočul pri rokovaní o vzniku tzv. Bloku zmeny.

Igor Matovič už ku sklonku júla písal, že vďaka neschopnosti progresívcov zatlačiť hodnotové otázky do úzadia hrozí pokračovanie vlády Smeru. „… lebo podľa PS/Spolu sú registrované partnerstvá viac ako boj proti korupcii,“ komentoval situáciu Matovič.

Líder OĽaNO si myslel, že s takto nastavenými požiadavkami by bola ochotná koalícia PS/Spolu ísť do vlády aj so Smerom, pokiaľ by im sociálni demokrati ústupky voči LGBT menšine prisľúbili.

Matovič toho času videl podobnosť s Radoslavom Procházkom a jeho stranou Sieť z roku 2016. „Na druhej strane môžeme byť radi, lebo o Procházkových chorých chúťkach vládnuť so Smerom sme sa dozvedeli, až keď si vypil na plese spišiakov. Chlapcom z PS/Spolu stačil jeden pochod s dúhovými vlajočkami,“ napísal.

Po predčasných voľbách vraj pôjdu s Pellegrinim

História sa ale zdá sa opakuje. V komentároch pod svojím najnovším facebookovým statusom totiž Matovič vyrukoval s rovnakou tézou a podporil ju odpočutým tvrdením počas rokovania o vzniku veľkej opozičnej koalície.

„Áno, počas vyjednávaní som počul názor dôležitého človeka: ‚Nevadí, že to nedáme na prvýkrát. Možno prepadnú nejaké hlasy, ale verme, že Pelle splní slovo a nepodporí vládu Smeru s Kotlebom. Potom sa rozpadne Smer, budú v júni predčasné voľby…a po nich to dáme spolu s Pellem.‘ To hovorí samé za seba,“ konštatuje doslovne Igor Matovič.

Denník S politika oslovil s prosbou o konkretizovanie tejto osoby. „Zatiaľ si to nechám pre seba. Bol som z toho vyjadrenia každopádne zhrozený,“ povedal nám.

Podľa politického analytika Jána Baránka sa tento scenár vylúčiť nedá. „Je to však len jedna z alternatív, vôbec nevieme aká situáciu nastane po voľbách,“ povedal pre Denník S s tým, že takéto úvahy sú zatiaľ len telenovely. Poukázal tiež na údajné pnutie medzi Petrom Pellegrini a Robertom Ficom.

— Tomáš Dugovič

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...