Revolúcia požiera svoje deti. Vidia to aj Matovič a Sulík

Igor Matovič a Richard Sulík (Zdroj: SITA)

Cynická obluda priniesla zaujímavý, graf ktorého krivka ukazuje osud Igora Matoviča medzi rokmi 2012-2020. Podľa obludy sa od roku 2012 posúval jeho prívlastok od užitočného k idiotovi. Matovič asi aj sám tuší, že to takto nejako bude a nie je sám. Podobne na tom je aj Richard Sulík, ktorý bude rád, ak sa mu po voľbách podarí aspoň držať balónik. Čo sa stalo, že doterajší tandem vedúci opozíciu upadol v nemilosť voliča i médií? A to dokonca tak, že jedného z nich označujú za užitočného idiota?

Práve prívlastok Igora Matoviča vystihuje podstatu veci. Totiž aby ste mohli vyhrať voľby so stranami plnými „slušných ľudí“ s minimálnym politickým pozadím, potrebujete najprv urobiť zo všetkých štandardných politikov synonymum zla. Práve tento príbeh je jasne čitateľný zo všetkých doterajších kampaní PS a Spolu. Stačí povedať zlo a lusknutím prsta sa voličovi vyjaví ktorýkoľvek predstaviteľ vládnej koalície. Samozrejme, že si tomu koaličné strany sami výdatne pomáhali. No vybudovať asociáciu, ako je táto, trvá nejaký čas a potrebujete na to aj užitočných robotníkov ako Igor Matovič a Richard Sulík.

Prvý menovaný stopercentne netušil čo sa naňho chystá, inak by tak ochotne nepresviedčal polovicu národa o svojej psychickej nestabilnosti. Zaujímavé bolo aj sledovať dráhu Veroniky Remišovej, z ktorej sa od kauzy kompa snažili urobiť političku všemožní „píáristi“. Od ustráchanej, zajakávajúcej sa šedej myšky až k vedúcej osobnosti opozície či najväčšej bojovníčke proti korupcii. Teda aspoň tak ju nazval Andrej Kiska.

S padajúcimi preferenciami SaS a OĽaNO sa na scénu dostávajú nové politické subjekty, ktoré sú plné relatívne nových tvárí. Tie naplno bodujú vďaka robote Matoviča so Sulíkom z posledných rokov a ich koncepcia dokonalo zapadá do toho, po čom títo dvaja politici celé tie roky volali. Niet divu, že ich voliči húfne sadajú na lep marketingovo dokonalým projektom, ktoré ako blesk z čistého neba prišli na scénu. Iba že by to tak úplne nebolo a osud Matoviča so Sulíkom bol spečatený dávno pred tým, ako si ho oni sami začali uvedomovať. V každom prípade sa opoziční (doterajší) lídri stali typickým príkladom hesla z čias Veľkej francúzskej revolúcie. Opäť sa ukázalo, že „revolúcia požiera svoje deti“.

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...