Kolumbia: V metropole platí zákaz vychádzania

(Zdroj: SITA)

Kolumbijský prezident Iván Duque nariadil v piatok zákaz nočného vychádzania v hlavnom meste Bogota. Stalo sa tak pre pokračujúce nepokoje, ktoré nasledovali po veľkom pochode zameranom proti jeho konzervatívnej vláde.

Prezident uviedol, že zavádza toto zriedkavé opatrenie, aby zastavil neutíchajúce zrážky medzi políciou a demonštrantmi v sedemmiliónovom meste.

Zákaz vychádzania vyhlásil Duque po tom, čo do ulíc mesta vyšlo vo štvrtok odhadom 250-tisíc ľudí. Išlo o jeden najväčších pochodov v novodobej histórii krajiny.

Hoci sa protesty začali mierumilovne, vyústili do násilia medzi demonštrantmi a políciou. O život už prišli traja ľudia. Úrady tieto prípady spájajú s násilným rabovaním.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...