Náhoda? Asi ťažko… Merkelová sa opäť roztriasla pred kamerami

Angela Merkelová (Zdroj: SITA)

Nemecké médiá špekulujú o zdravotnom stave kancelárky Angely Merkelovej. Druhý raz v priebehu dvoch týždňov mala 64-ročná politička triašku pred kamerami. Tentokrát sa kancelárka roztriasla počas spoločného podujatia s nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom.

Merkelovú prepadli ťažkosti vo chvíli, keď mal prezident príhovor na rozlúčkovej ceremónii s ministerkou spravodlivosti Katarinou Barleyovou. Trasenie, s ktorým sa nemecká kancelárka snažila viditeľne bojovať, zachytili v živom prenose kamery a opäť sa rozbehli debaty o zdravotnom stave najmocnejšej ženy Nemecka. V jednom momente Merkelovej podávali pohár vody, ale ona ho gestom ruky odmietla.

Podobné problémy mala Merkelová pred necelými dvomi týždňami, keď v Berlíne prijímala ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Počas slávnostnej ceremónie bolo v nemeckej metropole mimoriadne horúce počasie a politička sa výrazne roztriasla, keď hrali hymny oboch krajín.

Keď sa to Merkelovej stalo prvýkrát po boku Zelenského, tak incident komentovala tým, že následne vypila tri poháre vody a bolo jej lepšie. Ťažkosti vtedy pripísali na vrub vysokým letným teplotám, ktoré od začiatku leta vládnu v Berlíne.

Tentokrát sa však nemecká kancelárka roztriasla v interiéri a podobne ako počas stretnutia so Zelenským sa snažila triašku upokojiť spätými rukami, ale prítomným kamerám neuniklo, že sa celá viditeľne trasie.

Merkelovej hovorca pre CNN neskôr uviedol, že kancelárka je v poriadku a zúčastní sa aj na nadchádzajúcom samite krajín G20 v Japonsku. Angela Merkelová je nemeckou kancelárkou od roku 2005 a súčasný mandát jej končí v roku 2021. Na čele CDU ju už nahradila Annegret Kramp-Karrenbauerová, ktorá je chránenkyňou súčasnej kancelárky.

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...