Primátorovi Bratislavy Vallovi odklepli kráľovský plat

Matúš Vallo (Zdroj: SITA)

Bratislavskému primátorovi Matúšovi Vallovi mestské zastupiteľstvo odkleplo zvýšenie platu. Návrh podal starosta Vrakune Martin Kuruc. Primátor našej metropoly tak bude od decembra zarábať 6-tisíc eur mesačne.

Mestskí poslanci Bratislavy dnes schválili zvýšenie platu pre primátora Matúša Valla. Ten doteraz zarábal od svojho nástupu 5316 eur mesačne, po novom bude dostávať 6048 eur. Informovala o tom TASR.

Nová suma je približne o 50 percent vyššia ako základný plat primátora hlavného mesta, ktorý činí 4032 eur.

Návrh na zvýšenie platu šéfovi radnice podal mestský poslanec a starosta Vrakune Martin Kuruc. Ten je presvedčený, že Matúš Vallo si taký plat zaslúži, keďže sa chopil šance a venuje sa aj takým témam, ako je parkovacia politika.  

Mestská poslankyňa Lenka Antalová Plavuchová podobné tvrdí, že ona a kolegovia vidia koľko práce a energie primátor vynakladá. Myslí si preto, že takýto plat zodpovedá výsledkom.

— Juraj Orolín

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...